• Головна
  • Сьогодні останній день дії пільгового режиму оподаткування транспортних засобів. Що далі?
14:31, 22 лютого 2019 р.

Сьогодні останній день дії пільгового режиму оподаткування транспортних засобів. Що далі?

Сьогодні останній день дії пільгового режиму оподаткування транспортних засобів. Що далі?

Чернівецька митниця ДФС нагадує громадянам, що о 24:00 22 лютого 2019 року закінчується період дії перехідних положень Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів з іноземною реєстрацією із застосуванням коефіцієнта 0,5.

Вже з 00:00 23 лютого 2019 року акцизний податок стягуватиметься у повному обсязі.

Звертаємо увагу, що всі декларації, подані декларантами з метою оформлення транспортного засобу для вільного обігу та прийняті митницею до 24.00 22.02.2019, будуть відпрацьовані та оформлені із застосуванням пільгової ставки за умови, якщо по них не буде відмов митниці.

 Крім того, до 23 травня 2019 року митне оформлення транспортних засобів, щодо яких не дотримані строки та вимоги митних режимів тимчасового ввезення чи транзиту, буде здійснюватись за умови сплати митних платежів та добровільної сплати до Державного бюджету коштів у розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.). За таких умов особи звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 Митного кодексу України за порушення митних правил. Починаючи з 24 травня 2019 року вступають у дію нові санкції щодо відповідальності за порушення строків та вимог митних режимів. Зокрема, при перевищенні строків перебування транспортних засобів особистого користування у митному режимі транзиту або тимчасового ввезення більше ніж на 30 діб власнику такого автомобіля загрожує штраф у розмірі 170 тис. грн. або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду. Наразі це передбачено чинним законодавством.

 Загалом з початку дії пільгового періоду (тобто з 25 листопада 2018 року) станом на 21 лютого 2019 року (включно) в Чернівецькій митниці ДФС оформлено 12 244 транспортних засоби особистого користування. До Державного бюджету України забезпечено надходження платежів у сумі майже 859,9 млн. гривень. Із загальної кількості оформлених автомобілів 10 573 – це авто, які були ввезені на митну територію України в період з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебували у митних режимах транзиту або тимчасового ввезення. За їх оформлення власники сплатили понад 739,3 млн. гривень.

За інформацією ДФС України Чернівецька митниця увійшла у топ-п’ятірку митниць, якими з 25.11.2018 по 19.02.2019 оформлено найбільшу кількість транспортних засобів на єврономерах.

Нагадуємо, що здійснити митне оформлення автомобілів для вільного обігу, а також отримати консультації із вказаних питань в Чернівецькій митниці ДФС громадяни можуть за адресою: м. Чернівці, вул. Руська, 248 М. Телефон «гарячої» лінії - (0372) 52-55-82.

Декларантів про особливості здійснення митних формальностей щодо транспортних засобів в останній день пільгового періоду.

Оформити легковий транспортний засіб із застосуванням коефіцієнта 0,5 по оподаткуванню акцизним податком громадянин зможе, якщо до 22.02.2019 (включно) подана з метою оформлення транспортного засобу для вільного обігу та прийнята митницею електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, по якій відсутні зауваження (наявні необхідні документи, достатня сума коштів тощо). 

Декларант не зможе скористатись вказаною пільгою у випадку: 

  • якщо до 22.02.2019 (включно) оформлено картку відмови чи відкликано митну декларацію і відсутня можливість (у тому числі недостатньо часу) для подання декларантом і прийняття митницею нової митної декларації, по якій відсутні зауваження і транспортний засіб може бути оформлено у вільний обіг; 
  • якщо станом на 22.02.2019 транспортний засіб заїхав або перебуває в пункті пропуску через державний кордон України та оформлюється чи очікується оформлення попередньої митної декларації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#авто #розмитнення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...