• Головна
  • Мер Чернівців зупинив дію рішення міської ради про делегування представників до Госпітальної ради
18:00, 28 травня 2019 р.

Мер Чернівців зупинив дію рішення міської ради про делегування представників до Госпітальної ради

Мер Чернівців зупинив дію рішення міської ради про делегування представників до Госпітальної ради

Міський голова Олексій Каспрук зупинив дію рішення міської ради №1721 від 23 травня 2019 року «Про делегування представників громади міста до складу Госпітальної ради Центрального округу Чернівецької області», яке прийнято з порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції», нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України, Регламенту Чернівецької міської ради VIІ скликання.

Міський голова звертає увагу, що зазначеним рішенням міської ради до складу Госпітальної ради Центрального округу від територіальної громади міста Чернівці делеговано головного лікаря КМУ « Міська стоматологічна поліклініка» Володимира Струка, який включений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, що в свою чергу дискредитує авторитет органу місцевого самоврядування - Чернівецької міської ради і суперечить вимогам Закону України « Про запобігання корупції».

Окрім того,зазначене рішення прийнято в умовах конфлікту інтересів. Зокрема, ініціатором суттєвої зміни до цього рішенняякий брав участь у голосуванні, є депутат Михайло Яринич.На думку міського голови, уМихайла Яринича наявний конфлікт інтересів полягає у включенні до складу госпітальної ради йогопомічника –консультанта Віталія Смандича тасебе особисто.

Частиною 3 статті 112 Регламенту Чернівецької міської ради передбачено, що у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Михайло Яринич про конфлікт інтересів повідомив публічно, а також зазначив про його наявність під розгляду зазначеного проекту рішення у письмовій заяві від 22.05.2019 р.. Не зважаючи зазначене та вимогти Закону України «Про запобігання корупції», Регламенту Чернівецької міської ради Михайло Яринич брав участь у голосуванні. Голосування в умовах конфлікту інтересів може призвести до визнання цього рішення незаконним та скасування його в судовому порядку.

Міський голова Олексій Каспрук зазначає,що у таких ситуаціях публічні цінності завжди повинні переважати над індивідуальними інтересами. Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” чітко встановлює, що депутат місцевої ради – це представник місцевої громади, який не повинен використовувати свій мандат в особистих інтересах чи корисливих цілях. Відповідно до частини 3 ст. 8 цього Закону на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Звернуто також увагу депутатів, що зазначене рішення прийнято із порушенням нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України, вимог щодо дотримання публічності і прозорості. Зокрема, відповідно до Примірного положення про госпітальний округ, затвердженого наказом МОЗ України. інформація про кандидатури делегатів до Госпітальної ради публікується на сайті місцевої ради, яка їх обирає, не пізніше, ніж за 7 днів до дати розгляду питання про їх делегування. Ця вимога також не була дотримана Чернівецької міською радою.

Погодитися із зауваженнями міського голови або підтвердити попереднє рішення депутати зможуть на черговій 70 сесії Чернівецької міської ради VIІ скликання, яка відбудеться 29 травня о 10.00, повідомляє прес-служба Чернівецької міської ради.

Читайте також: ЦВК сформувала виборчі округи на Буковині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рішення #міська рада #мер Чернівців #скасування #Госпітальна рада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...