• Головна
  • ДЕцентралізація!? Чи ефективна реформа для Буковини?
18:02, 7 липня 2019 р.
Надійне джерело

ДЕцентралізація!? Чи ефективна реформа для Буковини?

ДЕцентралізація!? Чи ефективна реформа для Буковини?

"Децентралізація — це навіть не антикорупційний крок, а ефективна система. Кошти і повноваження, які ми передаємо на місця, люди можуть всебічно контролювати", — заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час Третьої міжнародної конференції з реформ в Україні, яка проходила в Торонто.

"Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі ще 4 роки тому був достатньо скептично налаштований щодо проведення реформи. А через пів року виступив із заявою, що тільки сліпий може не побачити успішних результатів реформи децентралізації. Так, зараз на місцях йде одночасна зміна стандартів, підходів і можливостей. Для прикладу, це як пересісти з велосипеда на «ровер». Це жорсткі змагання і це та спільна робота, яка об’єднує українців з нашими міжнародними партнерами. Крім того, зміна ментальності і тональність спілкування громадян з державою є дуже важливою, у першу чергу, у подоланні корупції», — розповів Геннадій Зубко.

За його словами, масштабним антикорупційним кроком в Україні стало створення ЦНАПів. Люди вже не вимушені безкінечно ходити по кабінетах і спілкуватись з бюрократами, які провокують дати хабар. Створення сучасних ЦНАПів дало можливості прибрати ці ризики. Ці офіси — вже нова влада з новим обличчям.

«Вся реформа децентралізації — це імплементація найкращого досвіду країн Європи і Канади. І міжнародні фінансові організації підтримують Україну у реалізації реформи. Під час форуму ми проводили зустрічі з ЄІБ , ЄБРР, IFС, World Bank, які не просто підтвердили подальшу співпрацю з Україною, а запропонували підтримку у створенні нових програм, які б реально допомогли муніципалітетам», — підкреслив Зубко.

За його словами, крок за кроком долаючи пострадянське доцентрове минуле, владний абсолютизм та управлінську відсталість, Україна вийшла на потужний шлях еволюційного розвитку. І він називається — децентралізація.

Читайте також: Новітня прогарама соціального навчання школярів: перспективи на Буковині

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Децентралізація #Реформа #Домовленості
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...