• Головна
  • Перевірка ліків за допомогою мобільного додатка: що зміниться на Буковині
15:07, 25 липня 2019 р.
Надійне джерело

Перевірка ліків за допомогою мобільного додатка: що зміниться на Буковині

Перевірка ліків за допомогою мобільного додатка: що зміниться на Буковині

Вчора, 24 липня, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дає старт масштабній боротьбі із підробленими ліками. Із 1 вересня 2019 року на упаковках препаратів почне з'являтися спеціальне маркування, за яким можна буде перевірити оригінальність препарату. Наприкінці року пацієнти зможуть перевіряти ліки за допомогою мобільного додатку.

Постанова "Про запровадження пілотного проєкту щодо маркування контрольними (ідентифікаційними) знаками та проведення моніторингу обігу лікарських засобів" з'явиться на сайту КМУ найближчим часом. Ця постанова  важливий елемент Концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ

Із вересня цього року в аптеках з'являться лікарські засоби зі спеціальним маркуванням: 2D кодом на упаковці (шляхом нанесення на кожну упаковку лікарського засобу двовимірного штрих-коду). Цей спеціальний код наноситься при виробництві ліків на заводах, а дані про це заносяться в єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів. У рамках пілотного проєкту можуть брати участь виробники, імпортери, дистриб'ютори лікарських засобів, заклади охорони здоров'я, аптечні заклади.

Нині майже всі іноземні препарати, що продаються в Україні, вже мають двомірне кодування упаковок. Деякі українські фармкомпанії вже придбали необхідне обладнання і кодують свої ліки.

Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши код через мобільний додаток. Наразі цей додаток розробляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Очікується, що він стане доступним наприкінці року.

Після сканування на екрані смартфона з'явиться інформація про конкретний лікарський засіб зокрема, чи препарат не є фальсифікований, протермінований або завезений до країни з порушенням норм.

Таке кодування дозволить державі відстежувати весь ланцюжок постачання ліків  від виробництва чи імпорту до продажу в аптеці, і вчасно реагувати на порушення. Всі ці транзакції будуть включені в загальну базу даних, включаючи серію ліків і дату виробництва. Про це повідомляє сайт Міністерства охорони здоров'я України.

Читайте також: На Буковині не буде "якісного, бо з Європи": заборонять тестування косметики на тваринах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Ліки #Перевірка #Мобільний #Додаток
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...