• Головна
  • Буковина відзначає Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування
20:12, 1 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Буковина відзначає Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Буковина відзначає Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Упродовж 1-7 серпня в Україні триватиме Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування.

Всесвітній тиждень грудного вигодовування щороку відзначається у багатьох країнах світу і має на меті зосередити увагу суспільства на важливості та необхідності природнього вигодовування дітей.

Як відзначає експертка Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА з "Неонатології", кандидатка медичних наук Олена Власова, грудне вигодовування дає дітям здоровий старт в життя і є одним із найпростіших, раціональних і економічно ефективних способів забезпечення виживання і нормального розвитку усіх дітей. Грудне вигодовування та переміщення дитини на груди матері протягом години після народження – значно знижує смертність новонароджених. У дітей на природньому вигодовуванні у 6 разів більше шансів на виживання в перші місяці після появи на світ. Дослідження постнеонатальної смертності в США засвідчили, що смертність серед дітей, які не вигодовуються грудьми, збільшилася на 25%, йдеться на сайті medcv.gov.ua.

Раннє і виключно грудне вигодовування допомагає дітям вижити, а також підтримує розвиток мозку, покращує когнітивні функції і пов'язане із поліпшенням освітніх досягнень у віці 5 років. Крім того, грудне вигодовування є основою правильного харчування і захищає дітей від хвороб.

Рекомендації з оптимального грудного вигодовування

Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я та ЮНІСЕФ з грудного вигодовування полягають в наступному:

– початок грудного вигодовування протягом першої години після пологів;

– виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців;

– тривале грудне вигодовування протягом двох або більше років разом з безпечним, адекватним харчуванням,відповідно до віку дитини.

Грудне вигодовування має надзвичайний ряд переваг: впливає на виживання, здоров'я, харчування і розвиток дитини. Грудне молоко містить всі поживні речовини, вітаміни і мінерали, необхідні дитині для росту протягом перших шести місяців. Крім того, грудне молоко містить антитіла матері, які допомагають протистояти хворобам. Сам процес грудного вигодовування стимулює правильний ріст щелепи у дитини, а також виділення різних гормонів для травлення.

Грудне вигодовування створює особливий зв'язок між матір'ю і дитиною, і взаємодія між матір'ю і дитиною під час грудного вигодовування має позитивні наслідки для життя з точки зору стимуляції, поведінки, мови, відчуття благополуччя і безпеки. Грудне вигодовування також знижує ризик розвитку хронічних захворювань в більш пізньому віці, таких як ожиріння, високий рівень холестерину, високий кров'яний тиск, діабет, дитяча астма, лейкемія. Дослідження показали, що діти, що вигодовуються грудьми, краще проходять тестування інтелекту і поведінки в дорослому віці, ніж діти з штучним вигодовуванням.

Читайте також: Завтра у Чернівцях обмежать рух транспорту на низці вулиць

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Свято #Вигодовування #Немовлята #Матері
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...