• Головна
  • Чому споживачі газу відчували різкий запах одоранту, - пояснили у "Чернівцігазі"
14:59, 4 вересня 2019 р.

Чому споживачі газу відчували різкий запах одоранту, - пояснили у "Чернівцігазі"

 Чому споживачі газу відчували різкий запах одоранту, - пояснили у "Чернівцігазі"

Збільшений вміст одоранту показав реальний стан газових мереж.

Про це повідомляє пресслужба АТ «Чернівцігаз».

21-23 серпня фахівці управління магістральних газопроводів «Прикарпаттрансгаз» здійснювали роботи з планового обслуговування на ГРС «Шубранець», що забезпечує блакитним паливом жителів м. Чернівці, частково Кіцманського та Заставнівського районів області.

Після цього значна кількість споживачі газу відчула різкий запах одоранту всередині та зовні будівель. Оскільки природний газ немає запаху, проводиться його одоризація. Одорант – це спеціальна рідина, що додається до газу в межах 16 г на 1000 куб. Припускаємо, що під час проведення робіт його концентрація була перевищена.

Із 23 по 25 серпня аварійно-диспетчерська служба «Чернівцігазу» прийняла понад 2,5 тис. дзвінків та взяла в роботу 1829 аварійних заявок. Без газопостачання залишилися 763 приватні будинки/квартири та 49 багатоквартирних будинків, проведення робіт за якими, здійснювали 9 додатково виведених аварійних бригад.

«Насправді газ з перевищеним рівнем одоризації показав реальний стан газових внутрішньобудинкових мереж та обладнання, а нестерпний запах одоранту у квартирах та під'їздах будинків, тільки підтвердив наявність численних витоків. Мережі вже тривалий час не обслуговуються, ні нашою, ні іншими компаніями. Попри інформування, яке ми здійснюємо постійно, лише 3% уклали договори на обслуговування та можуть впевнено входити в опалювальний сезон. Варто також зауважити, що за цими адресами не зафіксовано жодного виклику» - розповідає Голова правління АТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.

Нагадуємо, що з 2018 року з тарифу АТ «Чернівцігаз» вилучені витрати на обов’язкове технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж газопостачання. Мережі мають утримувати або співвласники, або управлінські компанії шляхом укладання договорів на обслуговування. Оскільки це послуга стала ринковою, укласти договір можна як з АТ «Чернівцігаз», так і з іншою компанією, що має на це ліцензію.

Принагідно у пресслужбі проінформували, що наразі забезпечення природним газом м. Чернівці здійснюється через резервну лінію з ГРС «Топорівка». На 5 вересня заплановано роботи з перепідключення на ГРС «Шубранець». У випадку повторення ситуації радять мешканцям міста зберігати спокій, перекрити крани перед газовими приладами та провітрити приміщення. Фахівці рекомендують не нехтувати своєю безпекою та подбати про обслуговування мереж газопостачання та обладнання.

Читайте також: троє чернівчан отруїлися грибами та перебувають у лікарні.

#запах газу #причина #чернівцігаз
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...