• Головна
  • Трудові книжки планують скасувати - про важливе для буковинців
13:46, 19 вересня 2019 р.

Трудові книжки планують скасувати - про важливе для буковинців

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет планує за 6-9 місяців перевести в електронний формат документи, що стосуються кадрових питань в держорганах.

Про це Дмитро Дубілет пише на своїй сторінці у Фейсбуці. 

"Починаємо поступово винищувати паперові процеси в держорганах. Починаємо зі шматка, на який припадає велика частина паперового документообігу, – кадрового (він же HR)",  – зазначає він. 

Із його слів, тільки на канцелярію навколо кадрових документів держава витрачає 50-100 млн грн щорічно. Тому міністр пропонує кілька ключових змін.

Серед них – заборона подачі документів на прийом на роботу або на конкурси в паперовій формі. Дубілет запевняє, що такий підхід може здатися занадто суворим, але у всіх держслужбовців і чиновників є електронний цифровий підпис, оскільки вони подають декларації у НАЗК в електронному варіанті.

"Тут мимохідь зауважу, що останнім часом держава почала змушувати громадян отримувати ЕЦП на" флешках" (токенах). Це неправильно. До цієї проблеми теж доберемося", – переконує посадовець. 

Дубілет пропонує скасувати трудові книжки. Також перевести в цифру весь обіг, який стосується конкурсів, найму, відпусток, відряджень, звільнень тощо. Оцифрувати архів, скасувати закони, які зобов'язують зберігати паперові справи 75 років. Спростити логіку погоджень: блок-схеми, за якими документи "ходять" по кабінетах, спростити і скоротити в 3-4 рази.

Планують створити єдиний реєстр держслужбовців. На думку Дубілета, це повинно підвищити ефективність роботи і в тому числі полегшити життя бізнесу.

"І багато-багато іншого. Для цього нам доведеться поміняти кілька законів і постанов, а також впровадити правильне ІТ. Само собою, з особливою увагою до кібербезпеки. Я розраховую, що ми зможемо все це зробити протягом 6-9 місяців", – зазначає посадовець. 

Читайте також: де у Чернівецькій області сьогодні не буде світла?

#трудові книги #скасують
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...