• Головна
  • Дмитрівська поминальна субота. Що потрібно знати буковинцям?
Фото
12:06, 2 листопада 2019 р.

Дмитрівська поминальна субота. Що потрібно знати буковинцям?

Фото
Фото з сайту unsplash.com

Фото з сайту unsplash.com

Дмитрівська субота — православне свято, день загального поминання померлих, який здійснюється в останню суботу перед 8 листопада, Днем пам'яті великомученика Димитрія Солунського. Цього року цей день відзначають 2 листопада. Що потрібно знати буковинцям? 

Святкування Батьківської суботи тісно пов'язане з апостольським переданням. Це підтвердження можна знайти в церковному статуті, яке відноситься до V століття н.е. Православні християни здавна виділяли особливі дні для поминання, коли масово відвідували на кладовищах могили близьких.

З настанням XX століття Дмитрівську суботу дуже шанували: відвідували могили покійних, служили панахиди, влаштовували багаті підношення церковнослужителям. На Дмитрівську суботу пекли обрядові пироги та відносили їх на могили і залишали для душ покійних. Сьогодні православні християни насамперед відвідують церковну службу, а потім відвідують могили померлих і поминають їх.

Напередодні, в п'ятницю ввечері, у храмах служать Парастас - поминальна вечірня служба. А в суботу зранку відбувається заупокійна літургія з панахидою. У храм як пожертвування прийнято відносити продукти, але не міцні спиртні напої і м'ясне.

Чого не можна робити у цей день? 

У Батьківську суботу церква радить християнам утриматися від зайвої скорботи. Добре згадувати родичів світлою пам'яттю, а не занадто висловлювати свою печаль про їх відхід. Також сьогодні можна виконувати домашню роботу, але не захоплюватися. Не можна відмовляти людям, які просять милостиню. Суворо забороняється вживати спиртне. Рекомендують відвідати церкву, але якщо немає можливості - помолитися вдома. Не можна залишати церковну службу до закінчення. Не варто скандалити і підвищувати голос.

Читайте також: Георгій Гонгадзе. Інформація для буковинців про журналіста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поминальна субота #батьківська субота #поминальний день #церква
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...