• Головна
  • ЄС і НАТО - пріоритети міжнародної політики України: результати соцопитування буковинцям
фото
18:25, 24 січня 2020 р.

ЄС і НАТО - пріоритети міжнародної політики України: результати соцопитування буковинцям

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Для українців інтеграція до Європейського Союзу та НАТО залишаються головними зовнішньополітичними пріоритетами, причому більше половини вбачать в євроатлантичній інтеграції найкращий шлях забезпечення безпеки держави. І цей відсоток голосів є найбільшим з 2013 року.

До Дня Соборності України Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провели прес-конференцію "101-ша річниця Соборності України: що найбільше об'єднує і що роз'єднує українців", на якій представили результати загальнонаціонального соціологічного опитування. Як зазначається у матеріалах Фонду "Демократичні ініціативи", соцопитування про патріотизм, мову і зовнішньополітичні пріоритети проводили з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років.

За результатами опитування майже дві третини населення (64%) вважають, що головним інтеграційним напрямом України має бути вступ до ЄС, натомість вступ до Євразійського економічного союзу обстоюють 13%, а 23% певної думки не мають. За регіональним розрізом найбільше підтримують вступ України до ЄС в Західному  (90%) та Центральному (70%) регіонах. На Півдні (44%) та Сході (43%) підтримка членства в ЄС теж переважає, але певна частина мешканців підтримують й вступ до Євразійського економічного союзу (23% на Півдні і 24% на Сході), значна частина своєї думки не визначила (33% на Півдні та 33% на Сході).

Експерти Фонду зазначають, що після 2013 року зросла кількість громадян, які віддають перевагу членству в ЄС - з 46% у грудні 2013 р. до 57% у грудні 2014 р., поступово зростаючи до 64% у грудні 2019 р. Водночас різко зменшилася кількість прихильників вступу до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану - з 36% у 2013 р. до 16% у 2014 р., надалі продовжуючи знижуватися до 13% у грудні 2019 р.

Що стосується ставлення до Північноатлантичного Альянсу, то більше половини населення (51%) вважають, що найкращим варіантом гарантування безпеки для України був би її вступ до НАТО. Цей відсоток став найвищим за весь час проведення опитувань. Позаблоковий статус України підтримують 26%, а 6% вважають, що потрібний військовий союз з Росією та країнами СНД. 

Водночас щодо цього питання існують регіональні відмінності: вступ до НАТО майже одностайно підтримують на Заході (80%) і більше половини населення в Центральному регіоні (54%). Натомість на Півдні віддають перевагу нейтральному статусу (42%), так само й на Сході (43%), причому на Сході 13% вбачають гарантію безпеки у військовому союзі з Росією та країнами СНД. Водночас і на Півдні, і на Сході приблизно третина населення (відповідно, 34% і 29%) віддає перевагу членству України в НАТО. 

Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства  Нідерландів.

Читайте також: Якими є складові патріотизму українців - результати соцопитування буковинцям

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#загальнонаціональне соцопитування #Фонд "Демократичні ініціативи" #Фонд Разумкова #Україна #ЄС #НАТО
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...