• Головна
  • Вчені назвали, коли лінь – ознака серйозної хвороби: цікаве Буковині
Дослідження
19:04, 14 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Вчені назвали, коли лінь – ознака серйозної хвороби: цікаве Буковині

Дослідження
Вчені назвали, коли лінь – ознака серйозної хвороби: цікаве Буковині

Лінь – це нормальна властивість людини, але іноді вона може бути ознакою хвороби. Коли потрібно просто опанувати себе, а коли час бігти до лікаря, розповів психіатр-психотерапевт, член Паризького психоаналітичного суспільства Павло Качалов, пише 0372.ua.

Нагадаємо: "Голодна" діра, яка щодоби поглинає по одній зірці: про шокуючу знахідку буковинцям

Людині властиво лінуватися. Іноді навіть говорять, що лінь – це двигун прогресу, адже безліч винаходів з'явилися на світ лише через те, що комусь не хотілося щось робити самому. Навіть в мовах народів світу це можна простежити, зауважив Павло Качалов.

Що людина – істота лінива, знають, наприклад, дослідники мов. Вони вивели закономірність в еволюції всіх мов, що від того, як мови живуть і розвиваються, люди починають лінуватися з вимовою складних звуків. Через це ми спрощуємо їх від покоління до покоління", – розповів психіатр-психотерапевт.

Нормальна лінь – це захисна реакція організму, яка допомагає позбутися від зайвої роботи, пояснив в інтерв'ю радіо Sputnik Павло Качалов.

Вчені назвали, коли лінь – ознака серйозної хвороби: цікаве Буковині, фото-1, Фото: ілюстративне

Фото: ілюстративне

Є лінь нормальна, коли люди захищають самі себе від безглуздої роботи, яку їм або пропонують інші люди, або ж вони самі за звичкою звалюють на свої плечі. Тоді лінь дозволяє зачекати, одуматися, і частина роботи втрачає актуальність. Тобто лінь може бути захистом від надмірної роботи, яку дуже енергійні люди іноді намагаються нав'язати собі і оточуючим", – уточнив психоаналітик.

Але буває лінь зовсім іншого типу. Коли людина не хоче і не може нічого робити. Більш того, не може себе змусити діяти. Це вже хворобливий стан, коли потрібна допомога фахівця.

Це, швидше за все, мова про депресію. У разі виникнення цього розладу треба йти до психіатра. Зараз є багато антидепресантів, які допоможуть від депресії. Будь-яка людина, який раптово змінився і припинив бути схожим на себе колишнього, раптом став не в змозі докласти найпростіших зусиль, такій людині треба порадити шукати допомоги у психіатра або допомоги у антидепресантів. Якщо це стає повторюваної проблемою, допоможе лікування", – уточнив Павло Качалов у своєму інтерв'ю.

Читайте також: У Кабміні планують зібрати 800 тисяч гривень із таксистів: головне Буковині

"Вітаю, нас мають за дурнів": Чернівці "позбулися" жіночої консультації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лінь #психотерапевт #депресія #фахівці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...