• Головна
  • Перші прогулянки з немовлям: корисні поради буковинським матусям
фото
13:16, 7 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Перші прогулянки з немовлям: корисні поради буковинським матусям

фото
фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Коли починати прогулянки з новонародженим малюком, скільки часу вони повинні тривати, у що одягнути крихітку? У молодих батьків виникає багато питань щодо перших прогулянок з немовлям. Спробуємо відповісти на головні, пише 0372.ua.

Чому важливо гуляти з малюком на свіжому повітрі?

Прогулянки важко переоцінити по своїй користі для здоров’я маленьких діток. По-перше, вони насичують організм малюка (і годуючої мами теж!) киснем. В результаті активізуються обмінні процеси, поліпшується кровообіг. По-друге, на свіжому повітрі очищаються і зволожуються слизові оболонки верхніх дихальних шляхів. Організм крихітки поступово звикає до перепаду температур, загартовується, а це благотворно впливає на його імунітет. Але і це ще не все!

Нагадаємо, Як стимулювати дитину вчитися письму змалечку: поради буковинським мамам

Прогулянки є відмінним способом профілактики анемії і рахіту. Навіть взимку, коли сонечка практично не видно, крихітка отримує дозу ультрафіолету, необхідну для вироблення вітаміну D. Слід пам’ятати, що в деяких випадках прогулянок на свіжому повітрі для профілактики рахіту може бути недостатньо, тому ваш педіатр може порекомендувати обов’язкове приймання профілактичної дози вітаміну В3.

Коли і скільки гуляти з немовлям?

Починати прогулянки з немовлям можна вже на 7-10 день після виписки з пологового будинку. Але тільки за умови, що малюк здоровий, у нього добре заживає пупкова ранка.

Перші прогулянки з немовлям: корисні поради буковинським матусям, фото-1

Взимку для першого моціону вибирайте тихий гарний день і гуляйте приблизно 5-10 хвилин. Поступово збільшуйте час перебування на свіжому повітрі (кожен день на 10-15 хвилин), доводячи його до двох-трьох годин (в залежності від перерв між годуваннями). Гуляти з крихіткою можна і потрібно в будь-яку погоду. Залишатися вдома рекомендується тільки, якщо на вулиці дуже холодно і вітряно, а температура опускається нижче позначки -15 ° С.

Влітку або в теплу погоду восени і навесні можна відразу виходити на півгодини і більше. Гуляти краще вранці і після обіду, коли на вулиці не дуже жарко. Пам’ятайте, чим більше часу малюк буде проводити на свіжому повітрі, тим здоровіше він буде!

Як одягнути крихітку?

Одягати дитину потрібно так, щоб йому було ні холодно, ні жарко. Не варто надмірно кутати малюка, краще взяти з собою на прогулянку додатковий плед або ковдрочку. Взимку дотримуйтеся правила «плюс один» – одягайте крихітку так, як себе, але ще плюс один шар одягу. Особливу увагу звертайте на голову, ручки і ніжки – вони повинні бути в теплі. Простежте, щоб одяг не сковував руху дитини, інакше він швидко замерзне. Щоб перевірити, чи комфортно дитині, зігрійте свою руку і доторкніться до його шиї або перенісся. Показником також може бути колір обличчя: якщо маля розчервонівся, значить йому жарко, якщо занадто блідий – холодно.

Влітку важливо не допускати перегріву. Для цього одяг маляти повинен бути з натуральних матеріалів, головка обов’язково покрита головним убором – чепчиком або панамкою. На випадок зміни погоди з собою краще мати пелюшку, плед і кофточку. Матрац в колясці слід застеляти бавовняним простирадлом, щоб не потіла спинка маляти.

В весняно-осінній період погода дуже примхлива, тому іноді складно підібрати дитині правильну «екіпіровку». Постарайтеся передбачити всі нюанси. Якщо температура повітря вище 10 градусів, не варто занадто вкутувати малюка. Досить теплого сліпа, тонкого осіннього комбінезона і шапочки. З собою обов’язково візьміть додатковий плед або покривало, щоб при необхідності укрити дитину від вітру. Подбайте про багатошарові вбрання. Якщо малюкові стане жарко, ви зможете зняти одну кофтинку, а не змушувати його потіти в занадто щільному верхньому одязі. Дуже зручний варіант для міжсезоння – комбінезони-трансформери.

Читайте такожПсихологи визначили, у яких батьків виростають щасливі та успішні діти: цікаве буковинцям

Електронні журнали та щоденники стануть обов'язковими для шкіл Буковини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новонароджений #прогулянка #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...