• Головна
  • Вихід є завжди: буковинцям про Всесвітній день запобігання самогубствам
фото
12:27, 10 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Вихід є завжди: буковинцям про Всесвітній день запобігання самогубствам

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

10 вересня відзначають Всесвітній день запобігання самогубствам, яке запроваджено ВООЗ через масовість цього явища у світі, пише 0372.ua .

Кількість самогубств у світі зростає щороку. За даними ВООЗ половина випадків насильницької смерті на нашій планеті припадає на саогубства. Так, загальна кількість смертей у світі від суїциду зараз наближається до 1 млн на рік. В Україні статистика також невтішна.

Нагадуємо, що МОЗ закликає батьків робити дітям щеплення згідно з національним Календарем щеплень

Особливо вразливими категоріями є діти та підлітки. Лише минулого року до Національної поліції України надійшло 226 повідомлень про скоєні самогубства та спроби суїциду серед підлітків.

На офіційній сторінці Національної дитячої гарячої лінії у Фейсбук застерігають, що без належної уваги батьків діти є більш схильними до суїциду. Ось кілька кроків, завдяки яким ви можете запобігти небезпеці:

  • Дитина має почуватися з вами на рівних, як з другом/подругою. Це дозволить встановити довірчі, чесні стосунки.
  • Зосередьте увагу на почуттях дитини, дозвольте їй розповісти про свої проблеми, якими смішними вони б вам не здавались.
  • Намагайтесь побачити кризову ситуацію очима своєї дитини, ставайте на її бік, а не на бік інших людей, які можуть завдати їй/йому болю.
Вихід є завжди: буковинцям про Всесвітній день запобігання самогубствам, фото-1
  • Обіймайте дитину, невербальна комунікація іноді є дієвішою за слова підтримки.
  • Сприймайте дитину як самостійну дорослу особистість із власним світоглядом, цінностями, переконаннями, бажаннями, вимогами.
  • Якщо дитина відхиляє вашу допомогу, вам слід пам'ятати, що він/вона водночас і прагне, і не хоче її. Тому для досягнення позитивного результату необхідні м'якість та наполегливість, терпіння та максимальний прояв співчуття.

Якщо ви помітили зміни в поведінці і настроях дитини, можна зателефонувати на Національну дитячу "гарячу" лінію 0 800 500 225 (зі стаціонарних) або 116 111 (з мобільних), де нададуть кваліфіковану консультацію та допомогу.

Читайте такожДобірка мотиваційних книг для буковинців

Психологи визначили, у яких батьків виростають щасливі та успішні діти: цікаве буковинцям

#всесвітній день #запобігання самогубству
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...