
фото
13:42, 25 вересня 2020 р.
Надійне джерело
Вчені з'ясували, як підтримка партнера впливає на ставлення жінки до дитини
фото

фото ілюстративне
Вчені проаналізували, як клімат в родині впливає на материнську поведінку, пише 0372.ua.
Існує чимало чинників, які змушують нас поводитися зі своїми дітьми не так спокійно і розважливо, як нам хотілося б.Це й недосип, й проблеми у взаєминах з партнером, й погане самопочуття.
Нагадуємо, ми писали раніше, що Вчені визначили, з ким людина почувається щасливішою
Дослідники з американського штату Огайо опитали 182 пари працюючих батьків і визначили, що матері, схильні до тривожності, нервозності, стресу, почуття провини та злості, виявляють жорсткість в стосунках зі своїми дітьми тільки в тому випадку, якщо вони не отримують підтримки від своїх партнерів. Про це передає Освіторія.Медіа.
Це звучить абсолютно логічно: жінки, які відчувають сильний стрес і невпевненість в собі, стають більш грубими та різкими в тому випадку, якщо поряд з ними знаходиться партнер, який їх не підтримує або навіть засуджує, - йдеться у повідомленні.
Цікавим виявилося те, що поки недостатньо доказів того, що ця логіка працює у зворотну сторону: важко сказати чи батьківський стиль татусів залежить від підтримки з боку партнерки, відзначили вчені.

Для опису схильності до тривожності, нервозності, стресу, почуття провини і злості дослідники використовували термін «невротицизм». Спочатку вчені заміряли рівень невротицизму в татусів і матерів під час третього триместру вагітності: їм пропонували оцінити висловлювання: «Я відчуваю себе менш значущим, ніж всі інші», «Я часто відчуваю себе напруженим і нервовим», «Я часто відчуваю себе безпорадним і хочу, щоб хтось допоміг мені розв’язувати мої проблеми».
Трохи пізніше, коли дитині виповнювалося три місяці, вчені спостерігали за тим, як партнери справляються з батьківством, запропонувавши їм спільно переодягнути дитину. Їм пропонували зняти з дитини «сліп» («чоловічок») і надіти на нього новий, розділивши завдання між собою. Якість партнерства залежала від того, як батьки поводитися в процесі переодягання: чи підтримували вони один одного або навпаки критикували, дорікали та обурювалися.
Останній етап дослідження проходив, коли дітям виповнювалося дев’ять місяців: батькам по черзі пропонували пограти з дитиною в сортер або пірамідку. На цьому етапі вчені спостерігали за тим, як батьки поводяться в процесі гри, наскільки терпляче та уважно взаємодіють з дитиною, як спілкуються з нею.
Дослідження показало, що матері, схильні до невротицизму (це визначили на першому етапі дослідження) і не отримують достатньої підтримки від партнерів (це було видно на другому етапі) поводитися з дітьми більш грубо і різко на третьому етапі досліджень.
Висновок тут простий: матерям з високим рівнем стресу і тривожності необхідна підтримка з боку їх партнерів, щоб проявляти більше терпіння та емпатії стосовно дитини.
На жаль, поки було проведено недостатньо досліджень, які дозволили б зробити аналогічні висновки щодо татусів.
Читайте також: Чому люди одного віку старіють по-різному? - цікаве буковинцям
Згубна чи корисна звичка?: вчені розповіли, як перегляд ТВ впливає на навчання школярів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:33
Вчора
Спецтема
Оголошення
19:34, 22 квітня
04:04, 20 квітня
19:34, 22 квітня
19:34, 22 квітня
00:00, 17 березня
live comments feed...
Коментарі