• Головна
  • "Дірка у мозку": жінці пробили мозкову оболонку під час тестування на коронавірус
пригоди
13:45, 2 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

"Дірка у мозку": жінці пробили мозкову оболонку під час тестування на коронавірус

пригоди
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Під час взяття мазків для ПЛР-тесту, медики ненароком пробили жінці мозкову оболонку. З носа пацієнтки почала витікати спинномозкова рідина, пише 0372.ua.

такий інцидент стався вперше у клінічній практиці тестувань на коронавірус, фото ілюстративне

такий інцидент стався вперше у клінічній практиці тестувань на коронавірус, фото ілюстративне

Так, після мазку жінка помітила, що з носа виділяється прозора рідина. Згодом у неї з'явились головний біль, блювота, скутість шиї та відраза до світла. Це перший подібний випадок від початку пандемії коронавірусу, який описаний у журналі JAMA Otolaryngology – Head & Neck Surgery, повідомляє 24TV з посиланням на MedicalXpress.

Нагадаємо, ми писали раніше, що Розроблено тест на коронавірус, що показує результат за 30 хвилин

Важливо розуміти, що ризик назальних тестів дуже низький. Річ у тім, що у жінки був рідкісний стан, який медики не врахували під час взяття проби. Пацієнтку раніше роками лікували від внутрішньочерепної гіпертензії. Тобто тиск ліквору (спинномозкової рідини, яка живить мозок) був занадто високим. В процесі лікування частину рідини злили шунтом, завдяки чому її проблема вирішилась.

Як зазначається, це призвело до того, що у жінки розвинувся дефект основи черепа. Слизова оболонка мозку почала виступати в ніс, де стала чутливою до розриву.

Це довго залишалося непоміченим, доки інші лікарі не перевірили старі скани. В липні пацієнтці провели операцію з метою усунення дефекту. Відтоді вона повністю одужала.

Напередодні жінці вже робили мазок для іншої процедурі на тій самій стороні і ніяких проблем не виникало. Тож лікарі підозрюють, що під час другого мазка медики використали дещо гіршу техніку та взяли зависоко.

Зауважується, що більшість протоколів тестування вимагають від клініцистів простежувати дно носа, яке лежить над порожниною рота, а не направляти тампон вгору. А якщо ж робити це, то з великою обережністю.

"Це підкреслює необхідність адекватної підготовки тих, хто проводить тест та важливість пильності після проведення тесту," – додав спеціаліст з вух, носа та горла Денніс Краус з лікарні Ленокс Хілл у Нью-Йорку.

Читайте такожУ МОЗ шукають шляхи для стимулювання добровільного медичного страхування українців

І це вже нікого не дивує: в Україні встановлено новий добовий "рекорд" за кількістю випадків COVID-19

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тест на коронавірус #інцидент
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...