• Головна
  • Допомога по безробіттю: від чого залежить розмір виплат
Допомога по безробіттю
15:23, 1 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Допомога по безробіттю: від чого залежить розмір виплат

Допомога по безробіттю
Допомога по безробіттю: від чого залежить розмір виплат

Розмір виплати допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу, підстави припинення трудових відносин та розміру заробітної плати, отримуваної громадянином перед звільненням. Про це інформує громадян Чернівецький обласний центр зайнятості, пише 0372.ua.

Нагадуємо, раніше ми писали: В Україні з'являться нова відпустка і декрет для чоловіків: Рада ухвалила законопроєкт в першому читанні

Розмір виплати допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу

Умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю визначений статтями 22 та 23 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 р. № 1533-III (зі змінами).

Відповідно до Закону застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу) залежно від страхового стажу:

- до 2 років - 50  відсотків;

- від 2 до 6 років - 55 відсотків;

- від 6 до 10 років - 60 відсотків;

- понад 10 років - 70 відсотків.

Застраховані особи, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі, який встановлюється Правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.

Читайте також:Чернівецька поліція почала розслідувати факт ненадання хворому медичної допомоги

Тридцята річниця незалежності: план заходів національно-патріотичного виховання на наступний рік

#безробіття #виплати #сума #центр зайнятості
Оголошення
live comments feed...