• Головна
  • Скільки часу ваші діти витрачають на споглядання екранів і як цьому зарадити: поради фахівців
навчання
13:41, 4 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Скільки часу ваші діти витрачають на споглядання екранів і як цьому зарадити: поради фахівців

навчання
Надлишок "екранного часу" шкодить і здоров’ю дитини, і її академічним досягненням / фото з відкритих джерел

Надлишок "екранного часу" шкодить і здоров’ю дитини, і її академічним досягненням / фото з відкритих джерел

Онлайн-уроки, домашні завдання, спілкування з друзями та відео задля розваги - якщо скласти все це разом, то виходить, що сучасний школяр проводить щонайменше 6 годин перед екраном. Така кількість часу перед екраном є занадто великою, натомість екранний час можна і треба обмежувати навіть під час онлайн-навчання, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що Випускників шкіл можуть звільнити від ДПА у формі ЗНО через ситуацію з COVID-19

Діти проводять перед екранами понад 6 годин на день - це на 500% більше, ніж до COVID-19

Освіторія.Медіа зібрала найновіші дані про те, скільки часу перед екранами проводять діти та підлітки у світі і як батькам приборкати епідемію екраноманії.

Екрани перемогли

У квітні 2020 року неурядова організація Parents Together, що об’єднує понад 2 мільйони американських батьків, оприлюднила результати опитування. 49 % батьків сказали, що їхні діти проводять перед екранами понад 6 годин на день. А це на 500% більше, ніж до COVID-19. 26 % дітей сидять онлайн понад 8 годин на день.

85 % батьків зізналися, що стурбовані надміром часу, який їхні діти перебувають у мережі, - свідчать результати дослідження американських вчених.

Ці цифри підтверджує і Bosco, додаток, що відстежує онлайн-активність дітей та підлітків. За їхніми даними, до лютого 2020 року діти в середньому користувалися смартфонами 4,5 години на день. Після того як школи закрилися на карантин, цей час зріс до майже 9 годин на добу. На додачу до цього, відколи школи перейшли на дистанційну форму навчання, кількість повідомлень у месенджерах зросла у 5 разів для дітей та в 7,5 раза для підлітків.

Не всі «екрани» погані

Маємо визнати: цифрові технології не можна сприймати як винятково негативне чи позитивне явище. Коли людство стикнулося з обов’язком обмежити фізичні контакти та пересування, саме «екрани» допомагають нам тримати зв’язок з рідними, продовжувати навчання та роботу, почуватися ближчими, залишаючись на відстані. Тому експерти радять батькам видихнути і почати розділяти корисний і шкідливий екранний час.

Корисним онлайн-часом будуть години, які дитина проведе перед екраном для навчання чи прокачування навичок роботи з різними цифровими інструментами:

  • навчальні відео чи презентації під час дистанційної освіти;
  • робота із Google-документами та пошуковими системами;
  • опрацювання інформації в різних форматах: презентації, графіки чи таблиці, таймлайни;
  • живе відео чи голосове спілкування з друзями та рідними.

Звісно, більшість перелічених навичок і справ сучасні діти могли б робити і без надмірного сидіння перед екранами, але надзвичайні часи потребують надзвичайних рішень. Батькам просто слід змиритися з тим, що на період дистанційного навчання екранний час дітей зріс. Психологи та нейрофізіологи вважають: ми маємо бути вдячними природі, що створила людський мозок дуже пластичним: діти та дорослі пристосовуються до умов, у яких живуть. Тож надмір «екранів» упродовж кількох місяців ще не означає, що дитина матиме залежність від гаджетів на все життя.

більшість екранного часу дітей припадає на розваги. а не навчання

Що таке шкідливі екранні звички?

Вже згадане нами опитування батьків у США показало, що більшість екранного часу дітей припадає, на жаль, на розважальний, а не навчальний онлайн-контент. Платформи, на яких діти проводять найбільше часу, це YouTube, Netflix та TikTok. І саме тут криється найбільша небезпека і шкода від «екранів»: дитина починає сприймати гаджет як найпривабливіше і найдоступніше джерело розваги. Інакше кажучи, замість активної гри вдома або з друзями на майданчику діти проводять час, споживаючи розважальний контент з екранів. А це, своєю чергою, шкодить і здоров’ю дитини, і її академічним досягненням.

Дослідження, яке провели в Кембриджському університеті у 2015 році, показало: додаткова година екранного часу для розваги на день призводить до втрати 1 бала на іспитах із двох шкільних предметів, - зазначається у матеріалі порталу.

Надмір екранного часу призводить і до того, що діти починають перемикатися на розважальний контент у мережі під час дистанційного навчання. Тому і батькам слід подбати, щоб дитина мала різні гаджети для корисних занять і вільного часу. А вчителям варто приділяти більше уваги тому, наскільки діти залучені в завдання на уроці, як активно вони працюють та взаємодіють зі своїми однокласниками.

Скільки екранного часу дозволяти дітям?

У 2015 році уряд Тайваню запровадив штрафи для батьків, які не контролюють та не обмежують екранний час своїх дітей для розваг. Подібні законодавчі норми існують також в Китаї та Південній Кореї.

Американська академія педіатрії (США) радить дітям середнього шкільного віку не більш ніж 2 години екранного часу для розваги на день. Схожі рекомендації діють і в Австралії та Європі. Професор психології Каліфорнійського університету доктор Ларі Розен радить батькам не лише рахувати загальний час, який дитина проводить перед екраном, а й стежити за частими перервами, адже це береже мозок дитини від надмірної стимуляції та запобігає звиканню.

Оже, для дітей до 10 років доктор Розен радить максимум 40 хвилин екранного часу, для ранніх підлітків - одну годину на день, після якої обов’язково одна година без гаджета. Підліткам можна дозволити до півтори години онлайн для розваги. Він також радить батькам попереджати дитину, що за 5 хвилин її екранний час закінчується. Якщо дитина вчасно не вимикає гаджет, штрафом можуть бути мінус 15 хвилин екранного часу наступного дня.

Екранний час дитини:

  • Діти до 10 років — до 40 хвилин/день
  • Молодші підлітки — 1 година/день
  • Старші підлітки — 1,5 години/день.

Базові правила екранного часу:

1. Уникайте використовувати смартфони як заспокійливе для дитини, що засмутилась, як няню, що займе дитину, поки ви зайняті своїми справами, або як магічну паличку для моментів, коли дитина в істериці.

2. Введіть у родині табу на гаджети під час їжі чи живого спілкування.

3. Вимикайте всі екрани та Wi-Fi за годину до сну.

4. Опануйте та встановіть програми батьківського контролю на гаджетах дітей.

5. Створіть дошку правил та розкладу екранного часу: правил повинні дотримуватися всі у родині, а графік може відрізнятися залежно від віку дітей.

6. Щоразу, коли дитина просить дозволу на екранний час, майте в запасі кілька ідей для спільного цікавого заняття як альтернативи.

Читайте такожШкідливі читацькі звички: як не треба читати книги

Український додаток потрапив у Best Apps 2020 від Google Play

#екранний час #гаджети #школярі #навчання #розваги #користь #шкода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...