• Головна
  • Буковинські громади мають передбачити відповідальних за здійснення політики у сфері культури до кінця цього року
культура
09:50, 5 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Буковинські громади мають передбачити відповідальних за здійснення політики у сфері культури до кінця цього року

культура
Буковинські громади мають передбачити відповідальних за здійснення політики у сфері культури до кінця цього року

Розвиток культури забезпечуватимуть об’єднані територіальні громади Буковини. Відповідні повноваження і ресурси ОТГ отримали завдяки децентралізації, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що На Буковині буде створено понад тридцять опорних закдладів загальної середньої освіти

Про це ішлося під час наради, яку із головами ОТГ провела заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко, передає пресслужба держустанови.

Зокрема, Ірина Ісопенко зазначила, що завдяки децентралізації місцеві громади отримали значні повноваження і ресурси у цій сфері. "Водночас до органів місцевого самоврядування перейшла величезна відповідальність за підвищення якості життя людей, за всебічний розвиток громади, в тому числі і культурний," – сказала вона.

За її словами, новий адміністративний поділ підвищить роль локальної культури у житті кожної громади. Культурні особливості території усе частіше сприймаються як цінний набуток, можливості для розвитку традицій, туризму, ремесел, а отже – і економіки. Саме тому надзвичайно важливо передбачити у виконавчих комітетах об’єднаних територіальних громад структурні підрозділи або визначити осіб, відповідальних за реалізацію державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини, національностей та релігій. Зробити це слід до 1 січня 2021 року.

Крім того, у ОТГ повинні оновити та затвердити перелік культурних послуг, які надаватимуть у закладах на місцях. Також громади забезпечать збереження пам'яток культурної спадщини  та організовуватимуть заходи щодо їх захисту від знищення, руйнування та пошкодження.

Читайте такожУкраїнці без стажу соцпенсії не отримуватимуть - положення ввійде у дію з 2021 р.

У Чернівцях створено раду волонтерів

#сфера культури #ОТГ #децентралізація
Оголошення
live comments feed...