• Головна
  • У ЦГЗ розповіли як не потрібно вживати антибіотики
антибіотики
12:09, 5 грудня 2020 р.
Надійне джерело

У ЦГЗ розповіли як не потрібно вживати антибіотики

антибіотики
У ЦГЗ розповіли як не потрібно вживати антибіотики
У лікарській практиці зустрічаються випадки, коли антибіотики, які призначаються хворим, просто не є ефективними. У цей момент виявляється, що у людини розвилася антибіотикорезистентність, яка має свої причини та наслідки, пише 0372.ua.
Чим більше людство зловживає антибіотиками, тим швидше з'являються антибіотикорезистентні штами бактерій
Людині прописали антибіотики, але тільки їй стало краще, вона вирішила самостійно припинити курс лікування. Або на третій день лихоманки, коли так хочеться хоч щось зробити аби швидше одужати, йде в аптеку і купує антибіотик за рекомендацією друга.
Фахівці Центру громадського здоров'я України стверджують, що кожного разу, коли людина робить такі дії, трапляються речі, які можуть змінити життя цілого людства.
Бактерії - живі організми, які оточують нас усюди, і вони неймовірно адаптивні до змін, які трапляються в їхньому житті.
Фраза "Що не вбиває - то робить мене сильнішим" могла б стати бактеріальною філософією.
У ЦГЗ зауважують, як і будь-які організми, бактерії можуть мутувати. І іноді ці мутації призводять до того, що бактерія стає стійкою до антибіотика, який створено для того, щоб її вбити.
Коли гинуть нестійкі до антибіотиків бактерії, все більше місця під сонцем залишається для резистентних бактерій. І вони передають свої гени іншим поколінням мікробів. І це можливо не лише завдяки репродукції (розмноженню). Бактерії можуть "ділитись" своїми генами з іншими бактеріями. І, звичайно, передають і гени, які відповідають за стійкість до антибіотиків, - зазначають фахівці.
Чим більше людство зловживає антибіотиками, тим швидше з'являються антибіотикорезистентні штами бактерій. В якийсь момент, антибіотики, які є у нас в арсеналі, просто перестануть бути ефективними.

Що робити, щоб сповільнити антибіотикорезистентність

1. Не приймати антибіотики часто та без причини. Дотримуйтесь правил гігієни, не лікуйте антибіотиками вірусні інфекції та вакцинуйтесь, щоб захиститися від деяких бактеріальних хвороб.
2. Приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря. Лише він зрозуміє, чи потребує ваше захворювання антибіотиків.
3. Не переривайте курс антибактеріальних препаратів раніше, ніж необхідно.
#антибіотикорезистентність #ЦГЗ
Оголошення
live comments feed...