• Головна
  • Сьогодні не можна лихословити: народні традиції та звичаї дня на Буковині
Релаксні новини
07:54, 26 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні не можна лихословити: народні традиції та звичаї дня на Буковині

Релаксні новини
Сьогодні не можна лихословити: народні традиції та звичаї дня на Буковині

Православна церква 26 грудня вшановує пам'ять ченців Євстратія, Євгенія, Авксентія, Ореста, Мардарія, які постраждали за віру в Христа приблизно в IV столітті в Севастії, пише 0372.ua.

Першим муки прийняв Оксентій, пресвітер Аравійської церкви, який був ув’язнений язичниками в темницю. Воєначальник Євстратій, побачивши, з якою витримкою і стійкістю заарештований переносить страждання, також оголосив себе християнином і був підданий аналогічним тортурам. Згодом Євстратій і Оксентій були страчені. Далі про віру в Христа заявили також молодий воїн Орест і простолюдин Мардарій, після чого були засуджені на смерть.

Раніше вважалося, що саме 26 грудня відьми збираються на посиденьки і радяться між собою про те, як схопити сонце і знищити його. Не можна було лихословити на день Євстратія.

Свято 26 грудня

Народні прикмети 26 грудня:

  • Якщо з Євстратія спостерігати за погодою впродовж дванадцяти діб, то кожен наступний день покаже погоду одного місяця наступного року.
  • 26 грудня покаже, яким буде січень, 27 грудня – лютий, і так до Різдва (7 січня), що показує погоду наступного грудня.
  • Коли Євстрат сонечку радий – то і січень буде ясним і морозним.

Іменини сьогодні відзначають: Олександр, Олексій, Аркадій, Василь, Володимир, Гаврило, Греман, Гігор, ван, Орест, Яків, Анастасія, Ельвіра.

#свято 26 грудня #яке свято сьогодні #день янгола
Оголошення
live comments feed...