• Головна
  • Понад 80% чернівецьких водіїв ігнорують ремені безпеки – дослідження Кампанії "За безпечні дороги"
Дослідження
13:48, 9 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Понад 80% чернівецьких водіїв ігнорують ремені безпеки – дослідження Кампанії "За безпечні дороги"

Дослідження
Понад 80% чернівецьких водіїв ігнорують ремені безпеки – дослідження Кампанії "За безпечні дороги"

Лише кожен четвертий водій у великих містах користується ременями безпеки. Такими є дані щорічного дослідження “Рівень користування ременями безпеки серед водіїв у містах України у 2020 році”, яке провів ГО “Vision Zero” спільно з  Центром демократії та верховенства права в рамках Кампанії “За безпечні дороги”, пише 0372.ua.

Нагадуємо, раніше ми писали: Скільки коштів у бюджеті Чернівців у наступному році передбачено на транспорт і комунальні підприємства

Тож рівень пристібання на сьогодні складає 26,04%, і це призводить до тих ДТП зі смертельними наслідками, яких можна було б уникнути завдяки користуванню ременями безпеки. Експерти вказують, що причинами є суспільні міфи та упередження, які спонукають водіїв не пристібатися, а також надзвичайно низький штраф – але ситуацію можна змінити на краще.

Учасники Кампанії "За безпечні дороги" провели дослідження у жовтні 2020 року у 24 містах (21 обласні центри України, Києві, Сєвєродонецьку Луганської області та Маріуполі Донецької області. Таке дослідження відбувається щорічно з 2017 року, аби визначити, який відсоток водіїв в Україні насправді користується ременями безпеки та чи змінився він за попередній рік. Для цього використали метод спостереження: так проінструктовані волонтери Кампанії зібрали інформацію про 33701 водія. Усі вони мали би бути пристебнутими за кермом: користування паском для водіїв і пасажирів – пряма вимога Правил дорожнього руху.

Тим часом у Чернівцях пристібаються лише 17,4% водіїв. Це – 22 місце серед 24 досліджених міст.

Загалом же, в усіх досліджених містах більше половини водіїв (від 52% до 85%) не пристібаються під час поїздки. Найчастіше ця цифра складає 70-80%, такі показники мають 12 досліджених міст.

Читайте також: У МОЗ назвали регіони з найгіршою епідситуацією: Буковини серед них немає

МОН хоче зробити ЗНО з додаткових предметів платним

#ремені безпеки #ігнорування #статистика #водії #Чернівці #Україна
Оголошення
live comments feed...