• Головна
  • У Чернівцях діють безкоштовні курси професійної і соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, ветеранів та членів їхніх сімей до умов цивільного життя
Безкоштовні курси
09:09, 17 грудня 2020 р.
Надійне джерело

У Чернівцях діють безкоштовні курси професійної і соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, ветеранів та членів їхніх сімей до умов цивільного життя

Безкоштовні курси
У Чернівцях діють безкоштовні курси професійної і соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, ветеранів та членів їхніх сімей до умов цивільного життя

Вже шостий рік поспіль військовослужбовці, звільнені у запас, ветерани, учасники АТО/ООС та члени їх сімей мають змогу безкоштовно здобути знання у сфері підприємницької діяльності та створення власного (сімейного) бізнесу, а також отримати психологічну, правову підтримку і сприяння в працевлаштуванні, про це повідомляє Руслан Білоскурський, декан економічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича, пише 0372.ua

Наразі завершилися чергові курси перепідготовки спільного норвезько-українського проекту «Норвегія-Україна. Професійна перепідготовка. Інтеграція в державну систему», в рамках якого на економічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з вересня по грудень 2020 року герої України та члени їхніх сімей навчалися за спеціальністю «Організація та управління підприємницькою діяльністю».

Реалізація такого соціального проекту, особливо в сучасних умовах, стала можливою завдяки фінансовій підтримці Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії, Університету Норд (м. Будо, Норвегія) та Міжнародного фонду соціальної адаптації (Київ, Україна).

У Чернівцях перепідготовку та соціальну адаптацію забезпечують Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича у співпраці з ГО «Центр економічного розвитку та соціальної адаптації». Цього семестру до курсів долучилися 25 слухачів, з яких 20 військовослужбовців та працівників правоохоронних органів (зокрема, 14 учасників бойових дій) та 5 членів сімей.

Які дисципліни викладають на курсах професійної перепідготовки?

За спеціальністю «Організація та управління підприємницькою діяльністю», слухачі отримають теоретичні та практичні знання з таких дисциплін:

- формування бізнес поведінки;

- основи менеджменту;

- оподаткування бізнесу;

- бізнес-планування;

- інвестиційні проекти в бізнесі;

- кредитування бізнесу;

- економічна психологія та етика бізнесу;

- бухгалтерський облік та звітність;

- ІT в бізнесі;

- маркетинг та PR;

- міжнародний бізнес;

- соціальне підприємництво;

- кар’єра та технології працевлаштування.

Окрім навчальної складової, для учасників проекту проводять тренінги з психологічної і правової адаптації, зустрічі, семінари з підприємцями, практичні заняття на підприємствах, а також тренінги із особистісного росту, організації власної справи та здійснення підприємницької діяльності.

Що мотивує учасників піти на курси професійної перепідготовки?

Для когось – це шлях до впевненості в собі та очікувана реалізація своїх ідей, а для когось – нагода спробувати себе в новій професії та як результат, почати сімейний бізнес.

«…коли я звільнилася, у голові був розрив шаблонів», –  поділилася одна з учасниць соціального проекту – пані Ірина, дружина військовослужбовця, і додає:

ані Ірина, дружина військовослужбовця

« Ми з чоловіком ще не встигли розкласти речі з дороги, бо переїхали до Чернівців, а вже пішли на курси. Спочатку була невпевненість, куди рухатимемось далі, але завдяки цьому проекту я за короткий період часу зрозуміла, що можу зреалізувати те, що хотіла. Ми отримували «родзинки» з усіх предметів, без надмірної теорії. Розширилися рамки сприйняття, питання менеджменту «відчула» по іншому. Зараз допомагаю мамі, яка під час карантину почала власний бізнес вдома, а взагалі планую відкрити освітній заклад для дівчат». 

Олег, військовослужбовець:

Олег, військовослужбовець

«У мене була потреба в чомусь новому. За порадою товариша записався на курси. До навчання в мене було теоретичне бачення своєї справи. А зараз отримав відповіді на питання і сумнівів немає, лише впевненість в реалізації задуманого. Я розумію, що робитиму далі і знаю, хто зможе допомогти в тому чи іншому питанні, бо за час навчання контактував з багатьма фахівцями. Планую розвиватися в туристичній сфері нашого регіону».

Анна, військовослужбовець:

Анна, військовослужбовець

« Я мама п’яти діток. Раніше не було часу, а часом і можливості для реалізації своїх планів, відкладала все. Але зараз з’явилася нагода, якою треба скористатися. Я планувала відкрити власну справу, але в деяких моментах пазл не складався, а зараз все чітко. З предметів, які викладали, звернула увагу на соціальне підприємництво. У Чернівцях цей напрямок є не таким поширеним, а от у Львові над цим активно працюють.  Я рада, що є такі курси, де люди можуть навчатися чомусь новому без перешкод».

У свою чергу Руслан Білоскурський, декан економічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича переконаний, що на курси професійної перепідготовки протягом останніх шести років приходять мотивовані люди, які мають свої ідеї, але сумніваються щодо їх реалізації.

Попри це наступним етапом після навчання Руслан Білоскурський вбачає інтеграцію реалізації проекту у систему місцевого самоврядування: «Проект, який ми реалізуємо протягом 6 років дозволив нам відшліфувати курси, які надаємо слухачам. Не треба вигадувати велосипед, у нас є готова модель, завдяки якій ми проводимо професійну і соціальну адаптацію та створюємо нові робочі місця. Деякі учасники приходять вже з готовими ідеями, але не знають, як їх реалізувати, а деякі взагалі не знають, куди рухатися далі. І завдяки нашому проекту та навчанню учасників затягує ідея, особливо коли в групі є інші мотивовані слухачі.

Для органів місцевого самоврядування це чудова нагода залучати учасників, які пройшли курси та отримали потрібні навички в конкретній сфері. Ми завжди готові до співпраці».

Оскільки даний соціальний проект передбачає ефективне впровадження моделі професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в державну систему України, координаторами проекту в м. Чернівці в цьому напрямку ведеться активна робота. Так, активно обговорюються із представниками органів державної влади та місцевого бізнесу можливості залучення співфінансування норвезько-українського проекту, що дозволить, починаючи з 2021 року, професійно перепідготувати додаткову кількість військовослужбовців, ветеранів, учасників АТО/ООС та членів їх сімей.

Як наслідок, координатори проекту вже отримали підтвердження від представників Департаменту регіонального розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації про внесення пропозицій щодо співфінансування проекту «Норвегія-Україна. Професійна перепідготовка. Інтеграція в державну систему» до основних заходів комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Чернівецькій області на 2021-2022 роки.

Завдяки зусиллям президента Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимира Рубцова між Чернівецьким національним університетом та Міністерством у справах ветеранів з метою об’єднання зусиль у вирішенні соціально значимих проблем військовослужбовців та членів їх сімей підписано меморандум про співробітництво.

В результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримують три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка (від навчального закладу України), спільний сертифікат університету NORD та українського навчального закладу, спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.

Проте, чи не найголовніше, що отримують учасники – це соціальна адаптація в нових умовах, впевненість у своїх силах та чітке бачення того, з чим буде пов’язана подальша діяльність.

Співорганізатори проекту кажуть, що заявки на навчання в наступному семестрі вже отримують. А це означає, що вже з лютого нові учасники проходитимуть курси з організації та управління підприємницькою діяльністю.  Для органів місцевого самоврядування це шанс отримати мотивованих працівників, які будуть готові втілити в життя ідеї та запустити механізм розвитку економіки міста. 

Читайте також:  Президента Зеленського українці назвали розчаруванням року, - опитування

Буковину накриють тумани, на дорогах ожеледиця

#безкоштовні курси #ато #перекваліфікація
Оголошення
live comments feed...