• Головна
  • Топ святкових традицій, які принесуть щастя у 2021-му
Корисне буковинцям
18:39, 26 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Топ святкових традицій, які принесуть щастя у 2021-му

Корисне буковинцям
Топ святкових традицій, які принесуть щастя у 2021-му

В Україні традиції зимових святкувань передавалися від покоління до покоління. Улюблені свята дорослих і дітей вже зовсім близько. За традицією, їх прийнято зустрічати з рідними та близькими за смачним столом. Про те, які новорічно-різдвяні традиції можна вважати найголовнішими та що вони принесуть у ваш дім, пише ТСН.

Нагадуємо, раніше ми писали: Никона Печерського та католицький Святвечір: що сьогодні святкують буковинці

У кожній країні свої новорічні традиції, проте є кілька святкових звичаїв, яких дотримуються люди у всьому світі. Що прийнято робити на Новий Рік?

Збиратися всією сім'єю.

Більшість людей прагнуть зустріти свято в теплій, затишній, домашній атмосфері. Підняти келихи пінливого шампанського, загадати бажання в колі рідних і друзів, посидіти за святковим столом - саме це цінують у всіх країнах світу. За традицією, важливо зустрічати свята з тими, кого ви хочете бачити поряд у наступному році. Тоді рік минатиме у колі важливих, рідних та близьких вам людей.

Прикрашати будинок.

Створювати святкову атмосферу в домі прийнято з давніх часів. Чим тільки не прикрашали своє житло наші предки. Раніше це було щось їстівне: яблука, горіхи, картопля і навіть яйця. Значно пізніше з'явилися скляні кулі, гірлянди та інші знайомі нам елементи декору. Сьогодні вибір новорічних прикрас настільки великий, що підібрати саме те, що зробить ваш будинок неповторним і казковим, не становитиме труднощів. Ця традиція принесе у дім благополуччя, достаток та мир. 

Дарувати подарунки.

Жоден Новий Рік не обходиться без подарунків. Так було і раніше, люди вітали один одного із завершенням старого року і початком нового, абсолютно прекрасного. Традиція дарувати подарунки, безумовно, є однією з найприємніших. Та вона трохи глибша, ніж здається на перший погляд. За традицією, на Новий рік важливо дарувати ті подарунки, які принесуть успіх людині. Важливо підійти до вибору подарунка з великою відповідальністю: що подаруєте людині, те й буде її оточувати наступного року. 

Традиція дарувати подарунки бере свій початок в старих звичаях німецьких і голландських поселенців. Кельтско-тевтонські друїди мали звичай дарувати святу омелу на початку кожного року. У стародавньому Римі подарунками обмінювалися протягом новорічних святкувань. Подарунки тих днів були прості, було звичайною справою вручити символічний подарунок - гілочку улюбленого дерева або продукти з саду. Католики називали такі подарунки "strenae"- словом, що позначає богиню удачі.

Новорічна ялинка

Прикрашати ялинку на Новий Рік прийнято в багатьох країнах. Символом свята може служити не тільки ялина, а й будь-яке хвойне дерево (сосна, ялиця ).

Історія цієї традиції почалася дуже давно. З давніх часів люди вірили в силу Світового дерева, яке було символом життя. Раніше вважалося, що дерева - живі. Люди думали, що душі покійних поселяються в гілках дерев. Тому вони намагалися їх задобрити і прикрашали. Особливе ставлення було до вічнозелених дерев, тому що вважалося, що їх любить сонце - головний бог у язичників. Ці традиції підтримували різні народності. Грати, танцювати і співати у вічнозеленої красуні було прийнято по слов'янської міфології. Так слов'яни будили весняну богиню, яка відправляла до людей свого сина - Світу. Він же будив землю від крижаного панцира.

Різдвяні традиції в Україні

За 40 днів до Різдва починається строгий піст, останній день якого випадає на Святвечір.

6 січня - Святий Вечір. За традицією, вся сім'я збирається вечеряти за столом відразу після появи на небі першої зірки, яку називають Вифлеємською.

Раніше стіл вистилали соломою, а долівки дому сіном. Це було символом ясел, на які поклали новонародженого Ісуса. Традиційно на стіл також насипають трохи зерна і покривають скатертиною, під яку на кутки столу кладуть зубчики часнику – він оберігає родину від хвороб і злого духа.

Верхівка в вигляді зірочки на ялинці - це символ саме тієї Вифлеємської зірки, яка вказала пастухам на місце народження Спасителя.

У давні часи трапезу не починали, поки господар будинку не ставив в кутку столу або біля ікон Дідух - перший або останній зібраний солом'яний сніп з пшениці або вівса. 

Перед тим, як сісти на стілець, варто подмухати на нього, щоб не зайняти місце померлого родича. Ця традиція висловлює повагу до померлих, які охороняють наше життя.

Опівночі з 6 на 7 січня, щоб впустити свято в будинок, потрібно відчинити всі двері і вікна.

12 пісних страв (без молока, яєць і масла) - ще один знаковий символ торжества за числом 12 апостолів. Важливо спробувати кожне, запиваючи узваром. Водночас всі з'їдати не можна: інакше холодильник буде порожнім весь рік.

До закінчення святкової вечері не можна виходити з дому, щоб не впустити злий дух.

У Святий вечір хрещених прийнято пригощати кутею; у відповідь "другі батьки" дарують символічні сюрпризи, гроші а також пригощають смачними стравами.

Вже після Святої Вечері прийнято ходити по хатах, піснями та відтворенням побутових сценок вітати господарів та їхніх дітей та бажати їм злагоди та достатку. 

Читайте також:Жодних секретних продуктів: Ляшко розповів про харчування в сезон грипу та ГРВІ

Гарячий шоколад до сніданку: рецепт домашньої смакоти

ТСН

#новий рік #різдвяні свята #святкування #українці #світ
Оголошення
live comments feed...