• Головна
  • У Чернівцях греко-католики спростували інформацію про святкування Різдва 25 грудня
Різдво католицьке
20:41, 24 грудня 2020 р.
Надійне джерело

У Чернівцях греко-католики спростували інформацію про святкування Різдва 25 грудня

Різдво католицьке
У Чернівцях греко-католики спростували інформацію про святкування Різдва 25 грудня

Настоятель Буковинської парафії Чернівецької єпархії УГКЦ отець Василь Гасинець спростував інформацію про святкування Різдва Христового 25 грудня, яка поширюється в інтернет-мережі, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що Вірте у себе і відчувайте силу надії: що варто зробити напередодні Різдва

отець Василь Гасинець на богослужінні

В інтернет-мережі поширюється повідомлення про те, що нібито парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ зі спільної ініціативи парафіян та настоятеля отця Василя Гасинця цього року вперше святкуватиме Різдво Христове за новим стилем – 25 грудня. Василь Гасинець на офіційному сайті Чернівецької єпархії УГКЦ спростував та пояснив ситацію із датою святкування.

Зокрема, у коментарі Департаменту інформації УГКЦ священник пояснив, що у парафії не йдеться про зміну дати святкування Різдва.

Оскільки велика родина у трьох поколіннях парафіян виїжджає за кордон і 7 січня не матиме можливості взяти участь у Різдвяному богослужінні, вони попросили 25 грудня відслужити для них Святу Літургію з літургічними різдвяними текстами. З цим я звернувся до нашого владики Йосафата Мощича, який, задля добра вірних, поблагословив це одноразово завтра зробити, – сказав отець Василь.

При цьому о. Василь пояснив, що і він, і його парафіяни розуміють, що рішення про зміну дати святкування Різдва не можна ухвалювати на рівні окремих парафій, а це має зробити уся спільнота Української Греко-Католицької Церкви.

Як нещодавно зазначив в ефірі програми "Відкрита церква" "Живого телебачення" Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, рух за святкування Різдва за новим стилем – 25 грудня – повинен початися знизу, від мирян. Якщо ініціатива календарної реформи виходитиме від церковної ієрархії, то це не матиме відповідного ефекту.

Проте, Предстоятель наголосив, що в Україні УГКЦ на новий календар хотіла б перейти разом і з Православними Церквами. "Ми з нашого боку хочемо це робити разом з нашими братами православними. Україна має свій особливий контекст, зокрема, екуменічний, традиційний, є певні історичні моменти, які все таки десь там підсвідомо сидять у наших серцях і це потребує не одноосібного, а всенародного міжцерковного, екуменічного обговорення і руху", – підкреслив Отець і Глава УГКЦ.

Саме тому Блаженніший Святослав закликає не до переходу окремих парафій на новий календар, а до осмислення цієї потреби і конструктивних дискусій, щоб в цьому процесі максимально зберегти внутрішню єдність. І остаточно до цілковитого переходу на Григоріанський календар з усіма рухомими святами, а не лише Різдвом. 

Читайте такожУ Чернівецьку ОДА передали Вифлеємський вогонь миру

#дата святкування Різдва #греко-католики #спростування
Оголошення
live comments feed...