• Головна
  • Чи шкідливо сидіти "нога на ногу"
Корисна інформація
21:38, 28 лютого
1
Надійне джерело

Чи шкідливо сидіти "нога на ногу"

Корисна інформація
Чи шкідливо сидіти "нога на ногу"

Якщо ви схрещуєте ноги, час від часу, то шкоди вашому організму не буде. Однак, ви її обов‘язково відчуєте, якщо любите сидіти довго, ведете малорухливий спосіб життя та збираєтеся продовжувати в такому ж темпі.

Розказуємо, чи впливає перехрещення ніг під час сидіння на поставу, тиск і виникнення варикозу.

ЯК ПЛИВАЄ ПОЗА "НОГА НА НОГУ" НА ТИСК

Є кілька досліджень, які вказують, що перехрещення ніг під час сидіння має певний вплив на здоров‘я. Зокрема може викликати незначне підвищення тиску. Якщо вам колись вимірював тиск медичний працівник, він міг попросити залишити ноги у вільній позиції на підлозі.

Перехрещені вище коліна ноги сприятимуть тимчасовому і незначному підвищенню тиску і результат після вимірювання не буде показовим для медичної оцінки стану здоров‘я. Коли ви повернете ноги у вільну позицію, тиск повернеться до попереднього стану. 

Тож для людей з нормальним тиском сидіння з перехрещеними ногами не матиме серйозних наслідків. Натомість, якщо у вас є проблеми з тиском, краще уникати тривалого сидіння в позиції з перехрещеними ногами.

Чи шкідливо сидіти "нога на ногу"

Якщо ж ви полюбляєте схрещувати ноги в області гомілок — спокійно продовжуйте, це підвищення тиску не викликає.

 ЧИ ВИНИКАЄ ВАРИКОЗ ВЕН ЧЕРЕЗ ПЕРЕХРЕЩЕННЯ НІГ ПІД ЧАС СИДІННЯ

Щодо варикозу вен через сидіння “нога на ногу“, то це міф. Точніше, коли йдеться про цю хворобу, то треба розглядати тривале сидіння чи стояння в одній позі загалом, а не лише зі схрещеними ногами. У такому випадку це справді підвищує ризик захворіти. Та все ж таки не може бути єдиною причиною появи варикозу.

 ЯК ВПЛИВАЄ ПЕРЕХРЕЩЕННЯ НІГ НА ПОСТАВУ

Тривале сидіння з перехрещеними ногами може негативно впливати на поставу. В одному з досліджень визначено, що сидіння в такій позиції більш ніж 3 години на добу може спричинити надмірний нахил корпусу вперед та округлення плечей.

Така позиція змушує м‘язи компенсувати недоліки постави, внаслідок чого може виникнути дискомфорт, напруження та біль в спині чи суглобах.

 ЯК БОРОТИСЯ З ТРИВАЛИМ СИДІННЯМ

Тривале сидіння — це шкідлива звичка, незалежно в якій позиції сидіти. Залишайтеся активними, а якщо довго сидите — вставайте кожні пів години, принаймні на 5 хвилин.

Якщо зараз сидите — встаньте і зробіть невеличку руханку. Це буде корисно навіть перед сном.

 Читайте також:Болі у спині та що варто про них знати

Як виконувати ранкову зарядку: поради буковинцям

#корисні порди #перехрещення ніг #здоров`я
Оголошення
live comments feed...