• Головна
  • Пенсіонерам припинять носити пенсію та соцвиплати адресно: що варто знати буковинцям
пенсії
15:26, 6 квітня
Надійне джерело

Пенсіонерам припинять носити пенсію та соцвиплати адресно: що варто знати буковинцям

пенсії
Пенсіонерам припинять носити пенсію та соцвиплати адресно: що варто знати буковинцям

В Україні пенсіонерам з 1-го вересня 2021-го перестануть приносити пенсії "Укрпоштою". Доставка пенсій та соцвиплат залишиться для чотирьох визначених категорій, всі інші мають банківський рахунок, або ж це зробить замість одержувача Пенсійний фонд, пише  0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше про Проект Закону про надання допомоги застрахованим особам: що він передбачає?

Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів №277, передає Оbozrevatel. Як пояснює Судово-юридична газета, адресна доставка пенсій та інших соціальних виплат залишається тільки для 4-х таких категорій громадян:

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

  • людей з інвалідністю I групи;
  • осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду;
  • осіб, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги з догляду.

Відповідно, всі інші громадяни України – одержувачі пенсій та соціальних виплат, для того щоб мати можливість своєчасного отримання належної їм виплати, будуть зобов'язані відкрити рахунок в уповноваженій банківській установі. Відкрити банківський рахунок для отримання пенсії громадяни зможуть також до 1-го вересня 2021 року.

Очевидно, постанова стала відповіддю на намір "Укрпошти" підвищити плату за доставку пенсій та інших соціальних виплат з 1-го квітня 2021 року. Заяву про підвищення тарифів розміщено на офіційному інтернет-порталі національного поштового оператора "Укрпошта".

Послуги з доставки пенсій та соціальних виплат національний поштовий оператор здійснював безконкурентно, маючи монопольне становище на ринку таких послуг. Підвищення тарифів збільшувало б фінансове навантаження на державу. Відповідно, уряд, не бажаючи "йти на поводу" в монополіста, розробив і буде впроваджувати комплекс заходів щодо виправлення ситуації шляхом запровадження принципів вільної конкуренції на ринку доставки пенсій та інших соціальних виплат.

Читайте такожНа Буковині офіційно шукають роботу більше 8,5 тис безробітних

Середня зарплата на Буковині за лютий склала майже 10 тисяч гривень: статистика

#пенсії #соцвиплати #адресна доставка #банківський рахунок
Оголошення
live comments feed...