• Головна
  • Вітамінна "бомба": ТОП-10 причин полюбити черешню
корисні фрукти
13:06, 9 червня 2021 р.
Надійне джерело

Вітамінна "бомба": ТОП-10 причин полюбити черешню

корисні фрукти
фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Цьогоріч сезон черешні трохи затягнувся через погодні умови, однак цей фрукт все ж почав з'являтися на прилавках. Черешня має мінімум калорій, містить багато вітамінів та мікроелементів, тому однозначно приносить користь вашому організму, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше: Ягода, без якої не обійтися: ТОП-8 фактів буковинцям про користь полуниці (ФОТО)

обре втамовує голод і радує солодким смаком, фото з відкритих джерел

обре втамовує голод і радує солодким смаком, фото з відкритих джерел

Чому варто включити черешню у ваш раціон і чим корисний цей фрукт розповідає "Під прицілом".

Черешня: калорії

У 100 г черешні – 52 ккал. При цьому ягода добре втамовує голод і радує солодким смаком – це десерт для тих, хто бореться із зайвою вагою, створений самою природою.

Черешня: корисні властивості

Ці плоди на 82% складаються з води, містять 16% вуглеводів, 1% білка і практично не мають жиру (0,2%). Завдяки меншій кислотності, ніж у вишні, черешні підходять тим, хто страждає печією. Користь черешні пов'язана з вмістом в ній вітамінів А (25 мкг), B1 (0,01мг), B2 (0,01 мг), С (15 мг), Е (0,3 мг), мікро- та макроелементів (кальцій, залізо, магній, фосфор, калій, натрій, йод), а також органічних кислот, цукрів (фруктоза, глюкоза), пектинів і великої кількості антоціанів – речовин з групи флавоноїдів. Всі разом вони надають ефект, який виводить черешню в ряд лікувальних продуктів.

10 причин, щоб почати "лікування" черешнями прямо зараз:

1. Захист від діабету: глікемічний індекс черешні 22, нижчий, ніж у абрикосів (57),винограду (46), персиків (42), чорниць (40) або слив (39). А значить, це вибір номер один для тих, хто страждає на цукровий діабет.

2. Поліпшення сну: згідно з дослідженнями, сік черешні і вишні стимулює вироблення потрібного для здорового сну мелатоніну. А значить, ці ягоди допоможуть і в боротьбі з джетлагом й зміною часових поясів.

3. Зменшення жиру на животі. Цей ефект підтверджується експериментами з порошком з черешні, що проводилися на щурах.

Черешня поліпшує пам'ять, фото з відкритих джерел

Черешня поліпшує пам'ять, фото з відкритих джерел

4. Запобігання хвороби Альцгеймера: Асоціація Альцгеймера відносить черешню до продуктів, що поліпшують пам'ять, оскільки ці кісточкові багаті антиоксидантами.

5. Зниження ризику інсульту: антоціани – пігменти, що додають вишні та черешні колір, запускають механізм метаболізму жиру й глюкози, знижуючи таким чином рівень холестерину, артеріальний тиск і ризик діабету.

6. Молодість шкіри: антиоксиданти, якими багата черешня, допомагають організмові боротися з вільними радикалами, що прискорюють старіння. Вишневий сік рекомендують в якості альтернативного лікування різноманітних захворювань шкіри.

7. Зниження ризику нападів подагри на 35% підтвердилося в експериментах на людях, які страждають на подагру, що проводилися університетом Бостону.

8. Зменшення м'язових болів. Група марафонців, що пила сік вишні після забігу, підтвердила благотворний вплив на м'язи – запалення і хворобливі відчуття зменшувалися.

9. Регуляція кров'яного тиску: калій допомагає регулювати частоту серцевих скорочень і кров'яний тиск і знижує ризик гіпертонії, а фітостероли допомагають знизити рівень поганого холестерину.

10. Запобігання раку товстої кишки: вважається, що корисні речовини, які містяться в вишні, можуть зменшити утворення канцерогенних хімічних речовин, що утворюються при обвуглюванні м'яса для бургера, тож вишня і черешня особливо рекомендовані тим. хто полюбляє червоне м'ясо.

Читайте також:Помідори на вашому столі: чому їх варто включити у щоденний раціон

Різко відмовлятися від вживання хлібу не варто: вчені пояснили чому

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чеешня #споживання #користь #вітаміни мікроелементи
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...