• Головна
  • Вітамінна ягода: ТОП-7 причин включити вишню у свій раціон
корисне харчування
13:37, 16 червня 2021 р.
Надійне джерело

Вітамінна ягода: ТОП-7 причин включити вишню у свій раціон

корисне харчування
фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Сезон вишень в Україні ще не розпочався, однак традиційно наприкінці червня і на початку липня ця чудова ягода з'являється на прилавках ринків та магазинів. Тому є нагода принести корисну насолоду своєму здоров'ю, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше: Вітамінна "бомба": ТОП-10 причин полюбити черешню

Вишні (звичайні кислі та солодкі черешні) мають неабияку користь для здоров'я. Про переваги цих плодів розповіли у Центрі громадського здоров'я України.

У вишнях багато вітаміну С, який покращує імунітет, фото з відкритих джерел

У вишнях багато вітаміну С, який покращує імунітет, фото з відкритих джерел

1. Містять вітаміни та мінеральні речовини

Всі сорти вишні та черешні містять багато клітковини, а також мідь, калій та марганець, що необхідні для повноцінної роботи організму. Також у вишнях багато вітаміну С (підтримує імунну систему, здоров'я шкіри й слизових), вітамінів групи В (позитивно впливають на нервову систему) та вітаміну К (регулює процес згортання крові). Калій необхідний для регуляції серцевого ритму, скорочення м’язів, передачі нервового імпульсу, регуляцію кров’яного тиску, а клітковина, що міститься в вишнях, допомагає підтримувати здоров’я травної системи.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

2. Мають високий вміст антиоксидантів та протизапальних сполук

Висока концентрація протизапальних сполук та антиоксидантів може допомогти у боротьбі з окислювальним стресом - станом, пов'язаним із множинними хронічними захворюваннями і передчасним старінням. Вживання вишні ефективно зменшує запалення та знижує показники окисного стресу. Цособливо багата на поліфеноли, які допомагають боротися з ушкодженнями клітин і покращують загальний стан здоров'я. Дієти, багаті на поліфеноли, можуть захищати від багатьох хронічних захворювань, включно з хворобами серця, діабетом і деякими видами раку. Ці кісточкові фрукти також містять каротиноїдні пігменти, такі як бета-каротин і вітамін С, обидва з яких мають протизапальні та антиоксидантні властивості.

3. Сприяють відновленню після навантажень

Дослідження показують, що вживання кислої вишні та черешні може зменшити м'язовий біль, пошкодження і запалення, викликані фізичним навантаженням. Кисла вишня і її сік більш ефективні, ніж солодкі сорти, хоча обидва можуть допомогти при фізичних навантаженнях. Було виявлено, що вишневий сік і концентрат прискорюють відновлення м'язів і запобігають втраті сили у велосипедистів та марафонців. Крім того, деякі дані свідчать про те, що вишневі продукти можуть підвищити продуктивність фізичних вправ.

4. Приносять користь здоров’ю серця

Збільшення споживання вишні є смачним способом захистити серце. Багато досліджень показують, що дієта, багата фруктами, пов'язана зі зменшенням ризику серцевих захворювань. Всього 1 чашка черешні без кісточок забезпечує 10% від загальної кількості калію, мінералу, що необхідний для підтримки здоров'я вашого серця. Калій важливий для підтримки регулярного серцебиття і допомагає видалити з організму надлишок натрію, регулюючи кров1яний тиск. Вишня багата і потужними поліфенольними антиоксидантами, включаючи антоціани,флавоноли і катехіни, які можуть допомогти зберегти серце здоровим, захищаючи його від клітинних ушкоджень і зменшуючи запалення.

ягоди вишні та черешні сприятливо впливають на якість сну, фото з відкритих джерел

ягоди вишні та черешні сприятливо впливають на якість сну, фото з відкритих джерел

5. Може полегшити симптоми артриту та подагри

Завдяки своїм сильним протизапальним ефектам, вишня може зменшити і симптоми артриту та подагри, що викликані накопиченням сечової кислоти, а це призводить до сильного набряку, запалення і болю в суглобах. Крім того, вишні можуть знизити рівень сечової кислоти в організмі, що робить їх особливо корисними для людей з подагрою. Дослідження показало, що вживання в їжу 2 порцій (280 г) черешні призводить до швидкого зниження рівня запального маркера С-реактивного білка (СРБ) і значного зниження рівня сечової кислоти через 5 годин після вживання, при цьому зменшуються набряки та біль. Інше дослідження людей з подагрою показало, що у тих, хто їв свіжу вишню протягом 2 днів, було на 35% менше нападів подагри, ніж у тих, хто не вживав фрукти.

6. Поліпшує якість сну

Вишневий сік або ягоди вишні та черешні сприятливо впливають на якість сну. Плід містить мелатонін - речовину, яка допомагає регулювати ваш цикл сну-неспання. Дослідження показало, що у тих, хто пив кислий концентрат вишневого соку упродовж 7 днів, спостерігалося значне підвищення рівня мелатоніну, тривалості та якості сну. Аналогічно, двотижневе дослідження серед літніх людей з безсонням показало, що вживання 1 чашки (240 мл) кислого вишневого соку перед сном збільшує час сну на 1,5 години.

7. Легко та приємно додати в свій раціон

Вишня універсальна і неймовірно смачна. Солодкі і кислі сорти добре поєднуються з багатьма продуктами. Крім того, супутні продукти, такі як сушена вишня, вишневий порошок і вишневий сік, можуть додати особливої витонченості звичним рецептам. Не варто обмежуватися фруктовими салатами та компотами. Вишню можна додати у борщ замість томатів, у домашній хліб (сушені або свіжі), вишневий сік у суміші з газованою водою створить смачний коктейль. Цей фрукт можна використати і до підливи під час приготування м’яса та птиці, у домашнє морозиво, пироги, каші та десерти, в соус до барбекю.

Читайте такожЯгода, без якої не обійтися: ТОП-8 фактів буковинцям про користь полуниці (ФОТО)

Помідори на вашому столі: чому їх варто включити у щоденний раціон

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здорове харчування #фрукти #вишня #користь
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...