• Головна
  • Понад 50% українців не бажають вакцинуватися від COVID-19 - дослідження
аналітика
16:08, 13 вересня 2021 р.
Надійне джерело

Понад 50% українців не бажають вакцинуватися від COVID-19 - дослідження

аналітика
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Більше 56% дорослого населення України не має наміру вакцинуватися проти коронавірусу в найближчій перспективі. Причому найменше охоплено щепленнями старших людей, які перебувають у зоні ризику, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше: Вакцинація в Україні: за тиждень зробили понад 920 тис. COVID-щеплень

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Фондом Демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва. Так, дані опитування показують частку вакцинованих від COVID-19 осіб, майже ідентичну з офіційною статистикою, і становлять близько 18% дорослого населення країни, яке постійно проживає в Україні.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

Однак низькі темпи вакцинації найближчим часом можуть ще більш пригальмувати, якщозважати на те, що понад 56% дорослого населення країни не планує робити щеплення в найближчій перспективі. Цікавий і той факт, що респонденти, які не хворіли на COVID-19, вакцинуються або планують вакцинуватись значно рідше, аніж ті, які перехворіли на коронавірус, - стверджують експерти.

З огляду на результати опитування, серед основних проблем процесу вакцинації в Україні найболючішим залишається низьке бажання вакцинуватися.

На момент опитування більше половини дорослих українців заявили, що не планують вакцинуватись від COVID-19 у найближчій перспективі. Ці показники одні з найвищих у світі та порівняно з сусідніми державами, де наявні дані таких опитувань.

Найнижчий рівень охоплення вакцинацією спостерігається у старших людей, які перебувають в зоні ризику. Так, згідно з даними офіційної статистики, станом на 6 вересня 2021 року, лише 7,6% осіб, яким понад 80 років, отримали принаймні одну дозу вакцини. В той же час, показник для осіб 40–59 років наближається до 20%.

Стосовно основних аргументів «за» вакцинацію, то серед тих людей, які здійснили щеплення чи планують зробити його у короткотерміновій перспективі, основним мотивом є бажання працювати у період посилення карантинних обмежень.

Як основний аргумент «за» вакцинацію це твердження обрали навіть більше людей, ніж безпечність та ефективність вакцини. Існують також відмінності у вікових групах. З віком потреба працювати в період локдауну зменшується, і для старших респондентів більшу вагу набирають рекомендації лікарів. Для молодих респондентів однимі з найвагоміших аргументів є можливість виїзду за кордон.

Соціологи припускають, що причини вкрай низького охоплення рівня вакцинування старшого населення можуть полягати у низькій мобільності значної частини таких людей, та малій кількість вакцинальних бригад, які працюють за місцем проживання людини, особливо у сільській місцевості.

Читайте також: На Буковині зберігається найвищий рівень захворюваності на COVID-19

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація українців #результати дослідження #Фонд демініціатив #опитування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...