• Головна
  • Сімейна медицина в Чернівецькій області: 87% жителів обрали свого лікаря
Здоров'я
13:21, 13 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Сімейна медицина в Чернівецькій області: 87% жителів обрали свого лікаря

Здоров'я
Сімейна медицина в Чернівецькій області: 87% жителів обрали свого лікаря

У Чернівецькій області працює 651 лікар первинної допомоги: це сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Із них 19 мають свою приватну практику.Отримати медичну допомогу на первинній ланці можна у 63 медзакладах області, пише 0372.ua. За останні три місяці основними причинами звернень є отримання вакцини, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань.

Нагадуємо: Науковці з'ясували, як довго діє природний імунітет після перенесеного COVID-19

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber

Загалом понад 784 тисячі жителів Чернівецької області вже обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію. З лікарями-ФОП декларацію уклали 13 тисяч пацієнтів. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали 29 тисяч жителів області. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри чітко визначений і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно з календарем щеплень, створення електронних рецептів на “Доступні ліки”, інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги велике. Тільки у 2021 році лікарі первинки в Чернівецькій області:

  • виписали понад 1 млн направлень, а це 58% від загальної кількості;
  • обстежили 293 тисячі пацієнтів;
  • створили понад 250 тисяч електронних рецептів на “Доступні ліки” пацієнтам із хронічними захворюваннями.

Зі зростанням захворюваності на COVID-19 у сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів щодня додається роботи. До того ж вони залучені у вакцинальну кампанію. Лікарі будуть вдячні, якщо пацієнти звертатимуться до них лише з тими питаннями, які стосуються здоров’я. А адміністративні зможуть вирішити разом із реєстратурою та контакт-центрами. Наприклад, COVID-сертифікат зараз може згенерувати кожен, у кого є смартфон або комп’ютер, його можна навіть роздрукувати”, — зазначила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

За даними електронної системи охорони здоров’я, за останні три місяці найпопулярнішими причинами звернень до лікарів первинної ланки є питання імунізації, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.

Загалом у 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2200 надавачами первинної меддопомоги по всій країні та виплатила їм 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам. Понад 78% українців уклали декларацію з лікарями, які надають первинну медичну допомогу. А це —  32 млн 528 тисяч громадян.

Читайте також: Як буковинцям поповнити запаси вітаміну D восени

Споживчі ціни на Буковині злетіли вгору: за що переплачують мешканці

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #здоров'я #лікарня #сімейний лікар
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...