• Головна
  • "З середини й до кінця весни будуть вирішальні бої", - Кирило Буданов
11:11, 22 лютого 2023 р.

"З середини й до кінця весни будуть вирішальні бої", - Кирило Буданов

"З середини й до кінця весни будуть вирішальні бої", - Кирило Буданов

Голова Головного Управління Розвідки України Кирило Буданов дав велике інтерв’ю Forbes, де розповів про ситуацію в Бахмуті, плани України та переламний момент у війні.

Далі публікуємо інтерв’ю у форматі питання: відповідь. 

Російський наступ і мобілізація

Зараз йде наступ Росії майже на всьому східному фронті. Це той великий наступ, про який багато говорили останні два місяці, чи нам ще чогось чекати від Росії в березні? 

Великий наступ Росії, який вони мають на меті, вже триває. Але він так триває, що не всі це навіть бачать, такої якості цей наступ. У них є стратегічне завдання – до 31 березня вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. 

Ви думаєте, це той максимум, який вони зараз можуть анонсувати? Анонси зазвичай амбітніші за реальні можливості.

Я не думаю, я знаю. Це те, про що вони мріють, їм не вдасться цього зробити. 

Західні ЗМІ активно писали про те, що в Росії розпочнеться масова мобілізація в кінці січня або на початку лютого. Вони передрікали цифри до 500 000 людей. Зараз не виглядає так, що вона розпочалася. 

А хто вам сказав, що її немає. Вона прихована. 

Чи можна приховано набрати таку кількість людей? 

У країні, де населення понад 100 млн, у чому проблема набрати 500 000. 

Що ми зараз знаємо про мобілізацію в Росії, адже цифри різняться?

Під час першої відкритої хвилі мобілізації вони набрали трохи більше 316 000. Тут питання: якщо в Росії все добре, і вони призвали ще 316 000, то для чого продовжувати мобілізацію? Значить, не все добре. Це наведе нас на простий висновок: скільки втрат у Російській Федерації? Ця цифра захмарна.

З цих 316 000 скільки вже безпосередньо на фронті?

Понад 90% одразу відправили. Їх ніхто не навчав, зразу на фронт.

Умовного запасу немає?

Невеликий відсоток пішов на формування нових підрозділів, але більшість пішла на відновлення підрозділів, що зазнали втрат, вони всі на фронті.

Є припущення, що нам треба дуже уважно придивлятися саме до новин про мобілізацію. Якщо Росії вдасться набрати 300 000 або 500 000 людей, то ділянка фронту стане закороткою для такої кількості людей з їхнього боку, і тоді можна очікувати наступу на Київ. Що ви про це думаєте?

Це сумнівна логіка, я не поділяю таку думку. Наступ на тому чи іншому напрямку ніяк не лімітується кількістю людей, яку ти десь хочеш або можеш розмістити.

Але це збільшує можливості Росії.

У нас йде відкрита війна. Що дивного, що є така можливість. Крім можливості, ще є реальність. Реальність така, що вони ставлять собі за мету до 31 березня вийти на адмінкордони Донецької та Луганської областей. Відчуваєте різницю: взяти Київ за три дні та вийти колись на якісь кордони.

Є розуміння, скільки вони можуть призвати не з точки зору кількості людей, а скільки вони можуть видати автоматів, бронемашин, танків.

Автоматів вистачить на будь-яку кількість, бронемашин не вистачає і зараз, але це їм абсолютно не заважає. Зараз багато підрозділів, що формуються з нуля. Вони йдуть без техніки, на Уралах і Камазах. У них у штаті вже немає БМП, БТРів. Техніка вся знімається з довгострокового зберігання, вони зняли вже більше 60%, залишилося близько 35%, яку можна швидко відновити. Виробництво одиничне, і воно не покриває потреб.

Як щодо заяви Медведева про 800 танків на рік?

800 танків на рік вони неспроможні зробити не те, що у військовий час, а в найкращі свої роки. 

Про Бахмут

Не вперше виходять матеріали на іноземних ЗМІ, де вони радять нам зменшувати свою присутність у Бахмуті для того, щоб зберегти сили для можливого контрнаступу на Півдні. І говорять, що значення міста не стільки стратегічне, скільки політичне. 

Я хотів би побачити, як таку пропозицію зробили б президенту Франції. Сказати, що у вас проблема, ви залиште місто Марсель, воно ж не таке стратегічне. 

В утриманні Бахмута наразі більше політичної доцільності чи військової? 

Ви уявляєте, щоб президенту США сказали б: «Давайте Нью-Йорк тимчасово здамо, так треба зробити»? 

Якщо ми згадаємо Другу світову війну, то Сталіну казали, що від Києва потрібно відступити. Він так само казав: «як можна відступити від матері городов руських». Ми знаємо, до чого це призводило. 

Якщо йти далі за вашою логікою, то це призвело до перемоги Радянського Союзу. 

Але 400 000 людей було знищено та захоплено в полон у ході тієї операції. 

Для мене, як для патріота й військового, здача навіть міліметра території є катастрофою. Це моя особиста логіка, можете з нею погоджуватись, можете – ні. З військової точки зору утримання Бахмута дає нам стримання росіян у тому районі та нанесення їм катастрофічних втрат. 

Таким чином ми їх виснажуємо? 

Ми їх виснажуємо й обороняємо свою територію, яка в жодному разі не може оцінюватись у контексті: доцільно чи недоцільно залишити. 

Йдеться про перерозподіл сил, а не про те, щоб просто здати місто. Можливо, ефективніше використовувати людей на інших напрямках? 

Не погоджуюсь з цією логікою. 

Про закінчення війни

У вас в Україні репутація головного та гарного прогнозиста? Людина, чиї прогнози збуваються частіше, ніж не збуваються. 

Я не є прогнозистом і ніколи ним не був. Ми робимо висновки, а не прогнози, це різні речі. 

Ваші висновки щодо бойових дій до кінця весни та до кінця року. 

Нічого не змінилося. З середини й до кінця весни будуть вирішальні бої.

У них вирішуватиметься доля війни? 

Так, це переломний момент. 

Якщо накласти футбольну аналогію на 12 місяців великої війни. Який зараз рахунок і яка хвилина матчу?  

Рахунок 1:1, а хвилина 70-а. Це субʼєктивне бачення. 

Три причини, чому нам вдалося вистояти. 

З нами Бог – це перша причина (іронізує з натяком на однин з головних постулатів російської пропаганди). Друга – ми захищаємо свою землю, це допомагає. На своєму полі грати легше. Третя причина – разом із нами бореться весь цивілізований світ, ми не самі. 

А якщо взяти три найбільші перемоги та поразки. 

Я буду казати субʼєктивно. Перша найбільша поразка – тимчасова поразка України в районі Сєвєродонецька. Друга – перший період війни, коли була проламана лінія в районі Волновахи. І третя, це буде загальна відповідь, це те, що ми допустили у 2014 році тимчасову окупацію Донецької та Луганської областей, автономної республіки Крим. Ось три найбільші наші поразки, але вони всі виправлені. 

А перемоги? 

Перемоги, це відкидання ворога з Київського напрямку, це дії на Харківському напрямку та повернення контролю над містом Херсон. 

Давайте поговоримо про майбутнє. Уявімо ситуацію, що в найближчий час ми звільнили деокуповані території, нам вдалося звільнити Крим і вийти на кордон із Росією. Ми будемо йти далі? 

Це питання виключно до верховного головнокомандувача, не до мене. У моєму баченні, ми маємо створити умови для зони безпеки навколо нашого кордону. Яким чином цього досягти, є багато варіантів. 100 км зона виправлена, але і 40 км буде більш-менш нормально. 

Щоб ви вірно зрозуміли мою логіку. Чи йти нам далі – питання не до мене, а створити зону безпеки навколо кордону – необхідність. Є багато варіантів, яким чином досягти цієї мети. 

Як ця зона має виглядати? 

Демілітаризована зона, без жодних озброєнь, з нормальним контролем. Для того, щоб ми завжди мали час на реагування. 

Ось ми вийшли на кордони 1991 року, і в суспільстві є відчуття, що це закінчення війни. Але ж це не факт. Що змусить Росію закінчити війну? 

Ви абсолютно праві, це може означати закінчення, може означати не закінчення. Можна перевести війну в абсолютно інший формат, можна перейти до постійної оборонної операції. Гарний приклад – Ізраїль, який живе постійно в стані війни, проводить оборонну операцію по своїх кордонах. Вірогідніше за все, це приведе нас до вирішення внутрішніх проблем на окупованих територіях, які були раніше окуповані, це величезний блок питань. 

Що може закінчити війну? Які є для цього умови з обох сторін? 

У нас умова одна – вийти на адмінкордони 1991 року, все інше вирішуватимемо потім. 

Спрощене запитання, але відповіді на нього чекає вся Україна. Коли закінчиться війна? 

Я можу вам відповісти виключно, як вона закінчиться. Закінчиться першою фазою для нас – вихід на адмінкордон. Але оскільки ми проговорили з вами, що зараз 1:1 і 70-а хвилина матчу, зробіть хронометричну паралель

Повне інтерв’ю читайте на сайті Forbes.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Чернівці #новини Чернівців #новости Славянска #Буданов #Бахмут #війна в Україні #война в Украине
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...