
16:22, 22 жовтня 2023 р.
Чому похолодання впливає на самопочуття буковинців - пояснив Чернівецький гідрометцентр

Часто можна почути фрази: “в Гуглі погода одна, а за вікном - зовсім інше”, “з вечора передавали тепло, а воно дощить”, “щось на погоду так голова болить”. Про те, чому так відбувається, сайт 0372.ua дізнавався у Чернівецького обласного центру з гідрометеорології.
Кажуть, погода - одна з тем, які можна обговорювати вічно. А тим більше якщо вона часто міняється. Днями ми розповіли, яким буде прогноз на найближчі осінні тижні:
Потепління, туман і вітер - яку погоду прогнозують буковинські синоптики на найближчі тижні
А тепер пропонуємо дізнатися, які кліматичні зміни відбуваються в України, як їх відчувають на собі буковинці, чому у Чернівецькій області така мінлива погода, яку навіть Гугл не завжди може передбачити.
На всі ці питання сайту 0372.ua допомогла відповісти начальниця відділу метеорологічних прогнозів Чернівецького обласного гідрометцентру Ірина Губіна.
Загалом на клімат Буковини впливає близькість до гір. Через це здається, що погода тут надто мінлива. Але особливий вплив гірської місцевості відчувається влітку.
А от восени цього року через теплий вересень здається, що похолодання настало занадто різко, а температура - більш контрастна. Зараз же нічого аномального для жовтня не відбувається. Єдине що - вже стало звичайним, що температури вище норми, а опадів менше. Але так відбувається не тільки на Буковині.
Глобальні кліматичні зміни в Україні давно спостерігаються вже давно, - каже Ірина Губіна. За останні 10 років змінився температурний режим, “зсунулися” межі пір року. тобто весна настає пізніше, має низьку середню температуру. А осінь навпаки запізнюється - вересень дуже теплий. Перший місяць зими взагалі може бути без снігу.
Зручний формат новини у нашому Viber
Ще останніми роками збільшується сила циклонів - це також фіксується як по Буковині, так і по Україні загалом.
Зміни відчуваються в кількості та інтенсивності опадів. Так, наприкінці місяця кількість опадів може бути в нормі. Але фактично часто стається так, що ця норма може випасти за один день, а решту місяця снігу чи дощу може не бути взагалі.
“Всі памʼятають, в квітні (прим. 2023 року) в нас випав сніг. Це було аномальне явище, тоді і збитки були”, - згадує Ірина Губіна.
Причини кліматичних змін - глобальне потепління, про яке так часто можна почути. Господарська діяльність впливає на клімат України. Тобто дійсно існує парниковий ефект, який призводить до того, що Земля витрачає енергії менше, ніж отримує. Тому цьому залишку енергії потрібно кудись діватися. Як наслідок - ця енергія робить так, що різні погодні явища та циклони проходять інтенсивніше і контрастніше.
А як же впливає на людей ось ця контрастність погодних явищ? Ірина Губіна каже, що безпосередньо. Тобто перед проходженням холодного фронту тиск падає, після нього - різко зростає. Чим динамічніше проходить фронт - тим різкіший перепад тиску. Тому в останні роки люди почали гостріше відчувати перепади тиску. У тих, хто і раніше відчував на своєму фізичному стані зміни погоди, метеозалежність загострилася. Ті, хто не був метеозалежним раніше, стали такими зараз.
Читайте: Туманний ранок, сонячний день - добірка фото осінніх Чернівців
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:50
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 17 березня
07:51, 5 травня
16:55, 1 травня
54
12:49, 1 травня
live comments feed...
Коментарі