• Головна
  • У Чернівцях презентували міжнародну виставку «Етнографічні взаємовпливи» (ФОТО)
11:00, 23 квітня 2015 р.

У Чернівцях презентували міжнародну виставку «Етнографічні взаємовпливи» (ФОТО)

Учора, 22 квітня, в  учбово-методичному центрі культури Буковини відбулась незвичайна виставка. На ній були присутні делегації музейних представників сусідньої Румуні та Молдови. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив краєзнавець Степан Карачко.

Виставку відкрив директор Чернівецького обласного музею народного побуту Олег Кучурян. З вітальним словом виступила генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован, гості з Румунії та Молдови.Захід організований у рамках проекту «Збережемо минуле, щоби створити майбутнє», який фінансується Спільною Операційною Програмою «Румунія-Україна-Молдова 2007-2013».

В основі концепції побудови експозиції виставок, об'єднаних спільною тематикою, лежить відтворення типового для регіону інтер’єру селянської оселі, центральним елементом якої завжди була піч. Доповнюватимуть експозицію автентичні експонати: стіл, софа, скриня, які одночасно слугуватимуть для показу інтер'єрного текстилю, традиційного посуду та створюватимуть неповторний колорит типового селянського помешкання.

Відвідувачі ознайомились з предметами культурної спадщини, зокрема, народним одягом, керамікою, інтер’єром текстилю та традиційними меблями, а також іншими етнографічними експонатами.

У рамках проекту видано 4 види тематичних збірок-каталогів, у яких представлено етнографічні предмети з колекцій музеїв- партнерів, що презентують предмети народного одягу, кераміки, інтер’єрних тканин та традиційних меблів. Каталоги будуть безкоштовно надаватись відвідувачам виставки.

Об'єднані спільною ідеєю виставки вже відбулися в м.Сучава, в м. Бельці, останньою презентується виставка в м.Чернівці. Захід супроводжували чернівецькі троїсті музиканти, які виконували старовинні народні мелодії.

в6

в6

в5

в5

в4

в4

в3

в3

в2

в2


 

в1

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Міжнародна виставка #Чернівці #Степан Карачко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...