За останні шість місяців близько 157 тисяч пацієнтів пройшли ранню діагностику онкології, 76,5 тисяч з яких робили обстеження на рак молочної залози, пише 0372.ua.
Про це свідчать дані щодо проведених обстежень ранньої діагностики онкозахворювань, оприлюднені Національною Службою здоров'я України на брифінгу у вівторок, 27 жовтня.
Нагадаємо, ми писали раніше: "Зупинка медичної реформи - це крах для майбутніх поколінь": у Чернівцях обговорили проблеми медичної сфери
В НСЗУ зазначають, що рання діагностика онкозахворювань - одна з пріоритетних послуг у Програмі медичних гарантій. Зокрема, у пріоритеті - 6 інструментальних досліджень, спрямованих на ранню діагностику найпоширеніших серед населення онкозахворювань.
Як повідомляється, майже 157 тисяч пацієнтів пройшли ранню діагностику онкології з квітня по вересень цього року. Найбільша кількість пацієнтів - майже 76,5 тис., згідно даних НСЗУ, проходили мамографію; натомість гастроскопію робили 51,5 тис пацієнтів. За чотирма наступними обстеженнями цифри статистика є наступною: колоноскопію проходили 15 тис пацієнтів, бронхоскопію - майже 6 тис. пацієнтів, цистоскопію - понад 4,5 тис. пацієнтів і гістероскопію зробили понад 3 тис. пацієнтів.
При дослідженні для пацієнта є безоплатним діагностична або лікувальна процедура з анестезією за потреби, гістологічне дослідження взятого матеріалу, аналіз та опис результатів дослідження, - зауважують у НСЗУ.
Також повідомляється, що договір з НСЗУ на ранню діагностику онкології загалом мають 683 медзаклади, 33 з них приватні. Медзакладам за цей вид допомоги за 6 місяців дії Програми медичних гарантій НСЗУ вже виплатила майже 145 млн грн.