І сон не такий, і втома постійна: сидіння у гаджетах перед сном стало згубною звичкою

користуватися телефоном перед снов шкідливо / фото з відкритих джерел
Для сучасної людини стандартною вже є ситуація, коли ми гортаємо стрічку новин або переписуємося з кимось уже в темній кімнаті, лежачи під ковдрою. А потім думаємо, що хотілося ж лягти раніше, а заснули як завжди, пише 0372.ua.
А зранку прокидаємося так, ніби й не спали зовсім. Фахівці Центру громадського здоров'я радять відмовитися від телефону чи будь-яких екранних пристроїв принаймні за годину до сну. 
Вони зазначають, що використання телефону перед сном погіршує наш сон, змушує прокидатися частіше й робить сон поверхневим. Так відбувається через гормон мелатонін. Він відповідає за контроль циклу сну і неспання.
Синє світло від екранів збільшує викид в мозок гормону стресу - кортизолу. Це гальмує вироблення мелатоніну. Якщо організму не вистачає мелатоніну, у нас починаються проблеми з тим, щоби швидко засинати, а вдень почуваємо себе втомленими та роздратованими, - йдеться у дописі ЦГЗ у Фейсбук.
Спеціалісти Центру дають кілька порад, дотримання яких зможе зарадити цій проблемі:
1. Якщо тобі важко контролювати себе і не користуватися телефоном перед сном, спробуй залишити його в іншій кімнаті, а собі придбай звичайний будильник.
2. Ще один варіант - поставити будильник на телефоні, а сам телефон покласти так, аби його було неможливо дістати з ліжка.
3. Або принаймні переведи телефон у «нічний режим», котрий вимикає сповіщення та знебарвлює екран, відповідно, робить користування телефоном менш привабливим.
Також у ЦГЗ пропонують долучитися до марафону здорових звичок #ЗдороваУкраїна і робити разом із ними щодня маленькі кроки для свого здоров'я.