Як правильно вітати з Новим роком та Різдвом: уникаймо мовних помилок

Найкраще привітання до свята те, яке сказане від душі і своїми словами / фото ілюстративне
Красиво привітати зі святом - означає подарувати людині гарний настрій і почуття вдячності. Але ми часто допускаємо мовні помилки, вітаючи зі святами. Тож варто дотримуватися певних правил й намагатися уніикати мовних помилок, щоб настрій від такого привітання був справді святковим, пише 0372.ua.
Привітати рідну і близьку людину - це подарувати їй частинку своєї душі. Привітанням, як, власне, будь-яким словом, можна окрилити, відродити, порадувати. Бо ми у суєті суєт інколи не встигаємо навіть привітатися. 
І от наближаються ці чудові новорічні свята, коли, здається, можливо все, навіть дива, які здійснювалися у дитинстві. Багато хто пригадає новорічні листівки, а у них - рівним почерком виведені "З НОВИМ РОКОМ!". Ми так чекали цих листівок… І, знаєте, нічого не змінилося! Ми й досі, як малі, чекаємо привітань, листівок, гарних слів і досі думаємо-мудруємо, що б гарного написати, як віншувати, як передати гарній людині свій настрій і щирі побажання?
Так, настрій при цьому - головне! А ще - правильно сформульовані побажання: це і мудро, і красиво, і справді по-святковому приємно!

Вітання без штучних нашарувань

Найтиповіша помилка - наразі не про мовну - це листівки-спами, які ми інколи розсилаємо, як кажуть, усім на світі. Не варто цього робити з багатьох причин. По-перше, у цьому відчувається штучність, по-друге, ми у такий спосіб відбираємо у людини дорогоцінний час, який вона могла б присвятити рідним. Людина шукає час, щоб відповісти на ті всі штучні спамові ялинки і, повірте, особливої вдячності за таке привітання не відчуває. Швидше - навіть навпаки. 
Інша справа - красиво сформульоване побажання: від душі, індивідуальне, написане конкретній людині. Нехай воно буде коротеньким, але щирим! Щирість відчувається з кількох слів, головне - написати чи сказати їх правильно, без помилок. 

Найтиповіші помилки:

1. Писати слова "різдвяні", "різдвяний", "свято", "святковий", "святкування" з апострофом. Ці слова пишуться без апострофа, і давайте дружно запам'ятаємо це "святкове" правило!
2. "Наступаючого" року нема, тому що це калька з російської мови. Так само не треба казати "слідуючий" - це також груба калька! Узагалі вживання дієприкметників такого типу не властиві для української мови. Краще говорити чи писати "наступний".
3. Неправильний наголос також може зіпсувати всю урочистість привітання. У словах "Новий" (рік), "Нового" - наголос - на другому складі.   
4. "Новий рік" з великої літери пишемо тоді, коли маємо на увазі власне святкування, тобто святковий день.
З Новим роком!  Причому  у назві свята велика буква - лише у першому слові. 
5. З маленької букви "новий" пишемо тоді, коли маємо на увазі календарний рік. 
Успіхів та процвітання Вам у новому році!
6. "У  наступному році"  краще замінити на "наступного року".
Щастя і процвітання Вам наступного року!
Не забудьте привітати рідних, близьких, коханих, друзів зі святами! І нехай ваше привітання звучить щиро і красиво!