Лохина – це корисна ягода, яка схожа на чорницю та містить унікальний комплекс вітамінів. Завдяки своїм характеристикам ця ягода дуже популярна, проте дорога, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що Чому кавун варто їсти: 10 фактів про користь соковитої літньої ягоди (ФОТО)
Раніше лохина була винятково лісовим мешканцем, але останнім часом садівники навчилися вирощувати її на своїх ділянках. У дикій природі вона вибирає зазвичай болотисту місцевість, тому до неї не так легко дістатися. Однак любителів цієї незвичайної ягоди така обставина анітрохи не зупиняє.
Лохина звичайна – це один із видів листопадних чагарників із роду Vaccinium (Чорниця) сімейства Вересові. Найближчими родичами ягоди є брусниця та чорниця. У народі лохину ще називають голубицею.
Лохина цілюще впливає на діяльність шлунково-кишкового тракту
Ціна лохини завжди була високою, адже збирати цю ягоду дуже важко. Вона, зазвичай, росте у холодному помірному кліматі. В Україні лохину можна знайти на кам'янистих осипах Карпат й в заболочених лісах. Також ягоду вирощують на штучних плантаціях.
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.
Щоб не пошкодити плоди при збиранні, потрібно акуратно знімати лохину з гілки за один ривок. Високі ціни можна ще обгрунтувати тим, що в Україні не дуже багато плодоносної лохини, а попит великий.
У лохині міститься велика кількість цукрів, пектинів, мінеральних солей і вітамінів А, С, РР. Залізо з цієї ягоди майже повністю засвоюється організмом.
Ягоди лохини допомагають захищати організм від радіоактивного впливу, сприяють виведенню токсинів і шлаків, солей важких металів.
Лохина цілюще впливає на діяльність шлунково-кишкового тракту, кишківника й підшлункової залози.
Лохина зміцнює стінки судин, покращують процес кровотворення. Позитивно впливає на нервову систему, оскільки містить магній.
Лохина підсилює дію цукрознижувальних препаратів. Свіжа лохина володіє потужною протимікробною дією. Ще вона здатна розщеплювати жири, що допомагає скинути зайві кілограми.
Харчова цінність лохини: на 100 г білки = 1,1 г; жири = 0,5 г; вуглеводи = 6,6 г; калорійність 100 грамів = 39 Ккал.
Шкода лохини може проявитися при її вживанні у великих кількостях. Якщо ви з'їсте забагато лохини, то це може спровокувати головний біль, нудоту і блювоту.
Читайте також: Смородина на вашому столі: які є види та у чому корисні властивості ягоди (ФОТО)