Фахівці стверджують, що плоди грушевого дерева є одним з найкорисніших ласощів. Крім того, вони мають низький вміст калорій, тому рекомендуються в різних дієтах пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше про Чудо-фрукти: чим корисні сливи і кому їх варто їсти (ФОТО)
Чим ще корисні груші і чому варто включити цей фрукт у свій щоденний раціон читайте у матеріалі segodnya.ua.
Калорійність груші і склад груші
Груші мають низьку енергетичну цінність і становлять всього 42 ккал на 100 грам продукту.
Цей фрукт багатий на цукор, органічні кислоти, ферменти, клітковину, дубильні, азотні і пектинові речовини, вітаміни С, В1, Р, РР, каротин (провітамін А), а також флавоноїди і фітонциди (калоризатор).
Груша дуже корисна для серця
Корисні властивості груші
Основна цінність груші – у вмісті поживних волокон (2.3 гр/100 гр). Вміст вітаміну С в ній невисокий. За вмістом фолієвої кислоти груша перевершує навіть чорну смородину.
Груші зазвичай здаються солодшими за яблука, хоча цукру в них менше. Значна частина сортів груші багата на мікроелементи, у тому числі йод.
У грушах багато фолієвої кислоти, яка важлива дітям, вагітним жінкам і тим, кого хвилює проблема кровотворення.
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.
Груша дуже корисна для серця взагалі і при порушеннях серцевого ритму зокрема. Це пов'язано з тим, що груша містить багато калію, а значить, в ній виражені лужні властивості, що мають благотворний вплив на роботу серця. До речі, чим кращий і сильніший запах груші, тим більша її користь, особливо для серця. На відміну від яблук, груша також корисна і для легенів.
Неоціненна користь цього плоду і для системи травлення. Стиглі соковиті й солодкі груші сприяють перетравленню їжі, мають закріплювальні властивості і тому корисні при розладах кишечника. М'якоть груші легше переноситься організмом, ніж м'якоть яблук.
Груші бадьорять, освіжають і веселять
При захворюваннях печінки, холециститі, гастриті дві з'їдені вранці груші позбавлять від болю і печії, ліквідують дискомфорт у кишечнику, кажуть дієтологи.
Крім того, за їхніми словами, груші бадьорять, освіжають і веселять, покращують настрій. Грушевий сік і відвари плодів володіють антибактеріальною активністю завдяки вмісту антибіотика арбутину. Їх також використовують як засіб для зміцнення стінок кровоносних судин.
А також грушевий сік – відмінний загальнозміцнюючий, тонізуючий і вітамінний засіб, надзвичайно корисний він і при лікуванні деяких шлункових захворювань.
Через низький вміст калорій груші рекомендуються в різних дієтах.
Для косметичних цілей використовують зрілі плоди груші (кашку з них), краще дикі груші, що полежали – в них більше вітамінів, органічних і біологічно активних речовин.
Протипоказання
Кислі і дуже терпкі сорти груш зміцнюють шлунок і печінку, збуджують апетит, але вони важче засвоюються організмом (calorizator). Тому даний вид груш протипоказаний літнім людям і тим, хто страждає сильними розладами нервової системи.
Приємний хрускіт при розкушуванні груші пояснюється присутністю в м'якоті кам'янистих клітин, оболонки яких складаються із здерев’янілої клітковини. Ця сама клітковина дратує слизову оболонку тонкого кишечника, тому при загостреннях шлунково-кишкових хвороб від вживання груш краще утриматися.
Читайте також: Їжа богів: 8 причин додати виноград у свій щоденний раціон (ФОТО)