• Головна
  • Верховна Рада прийняла закон про держслужбу
16:41, 10 грудня 2015 р.

Верховна Рада прийняла закон про держслужбу

Верховна Рада України прийняла закон про державну службу, який передбачає реформу відповідного сектора.

На засіданні парламенту в четвер на підтримку законопроекту №2490 у другому читанні і в цілому проголосував 261 народний депутат. Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Документ регулює відносини, що виникають у зв'язку з надходженням на державну службу, її проходженням і припиненням, визначає правовий статус держслужбовця.

Представляючи закон, член парламентського комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Алена Шкрум, пояснила: «Ми зберегли баланс незалежності державної служби та невліянія політики на державну службу. Комітетом істотно опрацьована сфера дії закону, розділені політичні посади державної служби, посади і функції органів з обслуговування та патронатної служби».

Вона також зазначила, що окремі категорії посад виводяться з державної служби.

Закон запроваджує інститут державних секретарів міністерств. «Посада секретаря в міністерствах - це буде державний службовець вищої категорії, який здійснюватиме управління кадрами в управлінні міністерства», - розповіла А. Шкрум.

Дія закону поширюється на державних службовців секретаріату Кабінету міністрів, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, місцевих держадміністрацій, органів прокуратури, військового управління, закордонних дипустанов України, інших держорганів.

Разом з тим дія закону не поширюється на президента, главу адміністрації президента, його заступників, членів Кабміну, заступників міністрів, глав і членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення, Антимонопольного комітету, Нацагентства з питань запобігання корупції, Центральної виборчої комісії та інших державних колегіальних органів.

Крім того, закон про держслужбу не поширюється на секретаря РНБО, народних депутатів, службовців Національного банку України, депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, військовослужбовців, правоохоронців і працівників патронатних служб.

Посади державної служби розділені на три категорії - А (вищий корпус держслужби), Б та В - залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень і необхідних для їх виконання кваліфікації та професійної компетентності.

Прописаний правовий статус державного службовця, його права та обов'язки. Документ встановлює, що держслужбовець вищої категорії "А" не може бути членом політичної партії.

Закон також передбачає створення комісії з питань вищого корпусу державної служби з вищого корпусу державної служби, яка буде за відкритим конкурсом на прозорій основі, онлайн відбирати вищих державних службовців категорії "А".

Законом встановлено, що на держслужбу не зможе поступити людина, яка досягла 65-річного віку.

Згідно з ухваленим законом, джерелом формування фонду оплати праці держслужбовців є державний бюджет, а також кошти, які надходять до держбюджету в рамках програм ЄС, міжнародних фінансових організацій, донорських установ і урядів іноземних держав.

За словами А. Шкрум, було подано понад 1300 поправок при підготовці законопроекту до другого читання.

Він також підкреслила, що закон набуває чинності 1 травня 2016 року.

Тим часом в ході обговорення серйозна дискусія була навколо питання щодо пенсій держслужбовців, про це повідомляє УНІАН. Деякі народні депутати, зокрема Юрій Шухевич, пропонував скасувати всі спеціальні пенсії для державних службовців. У той же час у законі передбачено, що будуть збережені підвищені пенсії для тих держслужбовців, які пропрацювали на державній службі понад 10 років.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман під час цієї дискусії підкреслив, що ще є час до 1 травня 2016 року, щоб опрацювати дане питання.

У перехідних положеннях закону передбачено, що керівники державної служби протягом 2 років з дня набрання чинності закону в межах фонду оплати праці вправі встановлювати державним службовцям додаткові стимулюючі виплати відповідно до Положення про застосування стимулюючих виплат, яке затверджується Кабінетом міністрів.

За словами Шкрум, в законі передбачено, що мінімальний розмір посадового окладу державного службовця складе дві мінімальні заробітні плати.

Депутат зазначила, що після консультацій з Кабінетом міністрів було внесено уточнення, що ця норма вступить в дію з 2017 року, оскільки на сьогоднішній день немає необхідних фінансових ресурсів для введення такої норми.

У той же час вона додала, що не виключена можливість підвищити матеріальне забезпечення держслужбовців ще до 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Верховна Рада #державна служба #закон #прийняли
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...