• Головна
  • У Чернівецькому університеті створять музей історії навчального закладу
Фото
17:28, 15 серпня 2019 р.

У Чернівецькому університеті створять музей історії навчального закладу

Фото
У Чернівецькому університеті створять музей історії навчального закладу

Вчора, 14 серпня, відбулося перше засідання робочої групи зі створення музею історії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Про це повідомляють на сайті ЧНУ.

Зазначається, що з метою висвітлення та підтвердження славетної історії і сьогодення закладу, ініціативною групою на чолі з проректором Тамарою Марусик, було запропоновано створити музей історії Чернівецького університету. Наприкінці ХХ століття в університеті діяв Музей, однак недалекоглядні кроки привели до його знищення і потужна експозиція була втрачена.

14 серпня відбулося перше засідання робочої групи зі створення музею, на якому були присутні в.о.завідувача кафедри історії України Василь Ботушанський, доцент кафедри історії України Світлана Герегова, фахівець відділу з виховної та гуманітарної роботи Оксана Олексюк, начальник відділу з інформаційної діяльності та комунікацій Вікторія Гатрич, доцент кафедри архітектури Ірина Коротун, заступник директора Наукової бібліотеки Анастасія Загородна, Почесний консул Австрії у Чернівцях Сергій Осачук, архіваріус, краєзнавець/перекладач, науковець Марія Никирса, голова комісії, проректор університету Тамара Марусик. Згодом до обговорення приєднався і ректор університету Роман Петришин.

За словами Тамари Марусик, створення музею історії Чернівецького університету є безпрецедентним кроком.  «У своїй експозиції музей має відобразити майже півторасторічну історію навчального закладу. Він  покликаний органічно поєднати історію його створення,  еволюції та розвитку з широкою характеристикою сучасного стану – як загального, так і  його складових, як внутрішньої структури і функціонування, так і зовнішніх зв'язків. Крім того, одна з експозицій покликана віддзеркалити шлях, який торувала Резиденція від пам’ятки національного значення – до об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО». 

Члени робочої групи обговорили низку питань, пов’язаних з концепцією та структурою експозиції. Згодом оглянули приміщення майбутнього музею. Кожен присутній висловив власне бачення щодо створення музею, поділився враженнями та пропозиціями.

За результатами обговорення члени робочої групи домовились продовжити роботу над проблемними питаннями, пов’язаними зі збором історичних матеріалів, архівних джерел, пошуку артефактів для експозиції музею. Сергій Осачук висловив пропозицію щодо проведення соціологічного опитування серед туристів щодо їхнього бачення майбутнього музею університету, а також запропонував долучити до робочої групи представників кафедри маркетингу університету.

Зазначимо, що для активного відновлення документів та пошуку архівних матеріалів з історії навчального закладу на кожному факультеті Чернівецького національного університету Розпорядження ректора у 2018 році створено робочі групи. Голови робочих груп разом з керівництвом університету входять до складу ініціативної групи (консультативної ради) музею історії Чернівецького університету.

Наразі уже створено Проект музею. Його спроектувала магістрантка Катерина Резанова під керівництвом завідувача кафедри архітектури та збереження об`єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО доктора архітектури – Ірини Коротун в рамках навчального курсу.

Читайте також: у Чернівцях живуть вісім довгожителів, яким уже виповнилося 100 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чну #музей
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...