16:59, 31 жовтня 2019 р.
Стьопа-неандерталець серед сапієнсів: книгу «Дивні люди» презентують у Чернівцях
Чернівецькі читачі знову зустрінуться з Артемом Чапаєм. Минулого року письменник презентував у Чернівцях книгу художньо-документальних оповідань «The Ukraine», а вже 7 листопада розповість чернівчанам про роман «Дивні люди».
Як повідомляють у "Видавництві 21", спочатку Артем Чапай зустрінеться зі студентами та викладачами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а ввечері поспілкується з читачами у Літературному целанівському центрі. Організатори запрошують на такі презентації:
14:30 – філологічний факультет ЧНУ ім. Ю. Федьковича, VI корпус, 66 ауд.; організатори - «Видавництво 21», Літературний клуб «Art Hunters Club»;
18:30 – PaulCelanLiteraturzentrum / Літературний целанівський центр (вул. Ольги Кобилянської, 51);
Організатори: «Видавництво 21», PaulCelanLiteraturzentrum /Літературний целанівський центр.
Роман Артема Чапая «Дивні люди» вийшов на початку осені, але вже встиг потрапити до Довгого списку «Книги року ВВС – 2019» і здобути прихильність чималої читацької аудиторії, про що свідчать хоча б відгуки на facebook, які можна знайти під тегом#Стьопа_Вовк_у_людях. Від вересня письменник ужепрезентував роман читачам кількох міст. Презентаціями у Чернівцях завершується перша частина промотуру. Друга частина охопить ще вісім міст: від Ужгорода – до Краматорська.
Артем Чапай, відомий уже багатьма своїми книгами, вважає, що, якщо якомусь із його персонажів судилося лишитися в пам’яті, в літературі, то це буде саме головний персонаж роману «Дивні люди». Чому так, більше можна буде довідатися під час презентацій.
Стьопа Вовк – так звуть головного героя «Дивних людей». Він наш сучасник і він неандерталець, якого українські вчені відтворили за ДНК. Виростає в секретному інституті, замаскованому під гаражний кооператив, і лише після досягнення повноліття виходить у великий світ. Через брак життєвого досвіду та особливості мислення український неандерталець постійно втрапляє у дивні ситуації, а на сапієнсів дивиться поглядом дещо наївного стороннього. Стьопа-неандерталець розмірковує про сапієнсів і часто дивується їм. Це персонаж, який одразу ламає безліч стереотипів – зрештою, це є визначальною складовою світогляду автора, який відомий своїми виступами проти дискримінації будь-якого виду. Зокрема, у «Дивних людях» Артем Чапай відстоює права суржика, який вважає цілком природним, та його носіїв. Власне, більша частина роману написана суржиком. Та, звісно, особливо важливими темами і проблемами, які актуалізує автор, є дискримінація прав дітей, сімейне насилля, жорстоке ставлення до тварин тощо.
Незважаючи на наче фантастичність головного персонажа, роман «Дивні люди» не належить до жанру фантастики – радше це трагікомедія, у ньому виразні елементи гротеску і сатири, а водночас і витонченого гумору, чимало алюзій, відсилань до відомих творів художньої літератури і навіть до казок. Артему Чапаю вдалося створити колоритний, динамічний, яскравий текст зі своєрідним голосом.
Читайте також: ще 20 призовників з Буковини відбули до навчального центру Держприкордонслужби України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:15
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі