• Головна
  • Програми енергоефективності допомагають економити кошти: цікаве буковинцям
фото
17:22, 15 грудня 2019 р.

Програми енергоефективності допомагають економити кошти: цікаве буковинцям

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Якщо буковинці мерзнуть через неутеплені будинки, то таку ситуацію можна виправити завдяки енергоефективним програмам, які діють в Чернівецькій області.

Як нагадує пресслужба Чернівецької ОДА, рішенням XXXIV сесії Чернівецької обласної ради VII скликання від 7 листопада 2019 року №207-34/1 затверджена Регіональна програма часткового відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами, що надаються фізичним особам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам Чернівецької області, на заходи з підвищення енергоефективності на 2020 - 2022 роки.

Згадана категорія населення може скористатися отриманням такого кредиту, звернувшись до  кредитно-фінансових установ (ЧФОУ «АТ Ощадбанк» та  ПАТ АБ «Укргазбанк»), де можна оформити  кредит. Розмір відшкодування відсотків за надані кредити становить 10% річних за кредитом на заходи з енергозбереження, що передбачені на виконання заходів  Регіональної програми.

Крім того, для населення діє державна програма «теплих кредитів», яка  передбачає відшкодування для фізичних осіб 20% тіла кредиту на придбання твердопаливних котлів, а також відшкодування 30% на придбання матеріалів для впровадження енергозберігаючих заходів та 40% для ОСББ, ЖБК (житлово-будівельні кооперативи) для впровадження енергозберігаючих заходів у багатоквартирних будинках.

У 2019 році почав працювати Фонд енергоефективності України, який надає можливість ОСББ вигідно утеплити та модернізувати свої будинки.  3 вересня 2019 року затверджено програму «Енергодім» для ОСББ. Учасниками Програми (тобто бенефіціарами) можуть стати лише об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Програма Фонду передбачає виплату гранту трьома траншами. Це означає, що ОСББ отримають компенсацію не лише на матеріали чи обладнання, а й отримають відшкодування на роботи, на послуги, що при реалізації утеплення будинків займає значну частину витрат. 

Перевагами програми є:

- ОСББ отримають відшкодування витрат на енергомодернізацію свого будинку.
- Відшкодування до 60-70% витрат на роботи, матеріали та обладнання залежно від Пакета заходів з енергоефективності.
- Комплексна енергомодернізація допомагає знизити енергоспоживання до 50% (а в деяких випадках - і більше).
- Перелік необхідних для будинку заходів з енергоефективності визначається на основі енергоаудиту.

Довідка: Програма «Енергодім» - це програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків. Програма передбачає фінансування у рамках двох сформованих пакетів. Розмір гранту становить 40% від вартості для пакета А - «легкий» та 50% для пакета  Б - «комплексний».

Читайте також: Найпродуктивніші працівники їдуть за кордон: експерт про ринок праці Буковини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енергоефективні програми #ОСББ #ЖБК #Буковина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...