Великий піст – найголовніший і найсуворіший у церковному році. Він триває 48 днів і завершується напередодні Великодня. У 2020 році Початок Великого посту припадає на 2 березня.
Великий піст готовить християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христова (Пасхи).
Піст починається за сім тижнів до Пасхи і складається з чотиридесятниці – сорока днів – і Страсної седмиці – тижня перед самою Пасхою.
Чотиридесятниця встановлена на честь сорокаденного посту Спасителя, а Страсна седмиця – на згадку останніх днів земного життя, страждань, смерті і погребання Христа. Загальна тривалість Великого посту разом зі Страсною седмицею - 48 днів. Піст, або говіння, - це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це час каяття, роздумів і молитви.
Що заборонено їсти у Великий піст?
Великий піст встановлений на честь Самого Спасителя, а остання страсна седмиця цього 48-денного посту встановлена на згадку про останні дні земного життя, страждання і смерть Ісуса Христа. З особливою суворістю дотримується піст у першу і страсну седмиці.
Впродовж посту вірянам загалом рекомендовано утримуватися від їжі, що містить м’ясо, рибу, молоко та яйця. Виняток становлять лише маленькі діти, вагітні жінки, мандрівні подорожні та хворі.
У Чистий понеділок, перший день Великого посту, прийнято повне утримання від їжі. В решту днів харчування має бути таким: понеділок, середа, п’ятниця – сухоїдіння (вода, хліб, фрукти, овочі, компоти); вівторок, четвер – можна варені страви без олії; субота, неділя – дозволена їжа з олією, а також трішки вина.
На Великий піст також припадають кілька православних свят: Благовіщення, Лазарева субота і Вербна неділя - у ці дні можна відійти від суворих обмежень у їжі й подати на стіл рибну страву з келихом вина.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що за продаж алкоголю неповнолітнім буковинські підприємці платитимуть штраф майже 50 тис грн. Прочитати про це можна ТУТ.
Коментарі