
громадянська освіта
13:15, 16 жовтня 2020 р.
Надійне джерело
Свідомі громадяни: як говорити з дітьми про вибори
громадянська освіта

фото ілюстративне
Свідоме громадянство можна виховувати змалечку. У час, коли з екранів телевізорів та білбордів на дітей дивляться різні "дядьки та тітки", закликаючи до чогось та обіцяючи різне, розмови про вибори є необхідними, пише 0372.ua.
Під час виборів інформаційної атаки не уникнути. Нам, дорослим, може здаватися, що ми просто обговорюємо якусь чергову «шок-новину». Але якщо десь поруч перебуває дитина - будьте певні, вона ловить кожне ваше слово і кожну емоцію. То як краще розповідати дітям про свідоме громадянство вже змалечку? Пропонуємо поради учительки історії, правознавства та громадянської освіти Лесі Юрчишин, опубліковані Освіторія.Медіа.
Нагадаємо, ми писали раніше, що У двох десятках міст України мерами хочуть стати кандидати-клони - КМУ
Основні посили для молодшого шкільного віку
Молодшим дітям пояснити основи можна такими тезами:
1. Ми живемо у вільній країні, де час від часу відбуваються вибори Президента, народних депутатів, мерів та інших людей на важливу державну роботу.
2. Державна робота - це така робота, яка забезпечує існування нашої країни, створює закони, важливі для функціонування школи, дитячого садочка, дитячої поліклініки, лялькового театру, музею, тролейбуса, патрульних поліцейських, військових і ще багатьох-багатьох інших установ і організацій.
3. Державна робота - це дуже відповідальна місія, і тому для неї потрібно обрати найкращих людей. Ось чому підготовка до виборів і похід на самі вибори є дуже важливими, і ми маємо максимально уважно до них поставитись.
4. Часом буває, що людина, обрана на певну посаду, не повністю справляється з виконанням усіх обов’язків. Тому ми маємо бути пильними і перевіряти час від часу, чи виконується обіцяне, нагадувати про важливі речі і виступати з ініціативою громадських проєктів. Не варто втрачати час для їх вирішення аж до наступних виборів.
Зазначається, що доречним буде пов’язати процес державних виборів з виборами президента чи лідера класу. Показати, як наш вибір впливатиме на діяльність класу протягом цілого року.
Цікаву добірку окремих вправ та заходів саме для молодшого шкільного віку пропонує методичний посібник з громадянської та парламентської просвіти «Мій Парламент: розумію і впливаю».
Велика добірка методичних ідей та конкретних планів з їх реалізації відповідно до навчального предмета та віку учнів є в Тулбоксі для вчителів від Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа».
Як говорити про вибори зі старшими дітьми
Щодо середнього та старшого шкільного віку - вкрай важливо розвивати медіаграмотність та критичне мислення, давати чіткі сценарії фактчекінгу.
Основне правило тут - жодного читання/лайкання/поширення новин (особливо політичних!) у соцмережах!
«Фабрики ботів» зараз — звичне явище, а підробити чийсь офіційний акаунт, запустити фейк чи джинсу (проплачені статті в медіа без маркування реклами) стає в рази простіше, якщо звичайний користувач просто «проглядає» новину або орієнтується на великі літери в заголовку.
Можна організувати окреме заняття, присвячене саме напрацюванню навички перевірки інформації.
Читайте також: Електронні заяви та старт кампанії у липні: МОН затвердило правила вступу до вишів у 2021 р.
До Міжнародного дня боротьби з бідністю - підсумки опитувань в Чернівецькій області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:18
Вчора
18:23
Вчора
16:26
Вчора
14:56
Вчора
14:29
Вчора
Спецтема
Оголошення
19:34, 22 квітня
19:34, 22 квітня
19:34, 22 квітня
00:00, 17 березня
19:34, 22 квітня
live comments feed...
Коментарі