• Головна
  • Свідомі громадяни: як говорити з дітьми про вибори
громадянська освіта
13:15, 16 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Свідомі громадяни: як говорити з дітьми про вибори

громадянська освіта
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Свідоме громадянство можна виховувати змалечку. У час, коли з екранів телевізорів та білбордів на дітей дивляться різні "дядьки та тітки", закликаючи до чогось та обіцяючи різне, розмови про вибори є необхідними, пише 0372.ua

Для дітей молодшого віку доречним буде пов’язати процес державних виборів з виборами президента чи лідера класу

Під час виборів інформаційної атаки не уникнути. Нам, дорослим, може здаватися, що ми просто обговорюємо якусь чергову «шок-новину». Але якщо десь поруч перебуває дитина - будьте певні, вона ловить кожне ваше слово і кожну емоцію. То як краще розповідати дітям про свідоме громадянство вже змалечку? Пропонуємо поради учительки історії, правознавства та громадянської освіти Лесі Юрчишин, опубліковані Освіторія.Медіа.

Нагадаємо, ми писали раніше, що У двох десятках міст України мерами хочуть стати кандидати-клони - КМУ

Основні посили для молодшого шкільного віку

Молодшим дітям пояснити основи можна такими тезами:

1. Ми живемо у вільній країні, де час від часу відбуваються вибори Президента, народних депутатів, мерів та інших людей на важливу державну роботу.

2. Державна робота - це така робота, яка забезпечує існування нашої країни, створює закони, важливі для функціонування школи, дитячого садочка, дитячої поліклініки, лялькового театру, музею, тролейбуса, патрульних поліцейських, військових і ще багатьох-багатьох інших установ і організацій.

3. Державна робота - це дуже відповідальна місія, і тому для неї потрібно обрати найкращих людей. Ось чому підготовка до виборів і похід на самі вибори є дуже важливими, і ми маємо максимально уважно до них поставитись.

4. Часом буває, що людина, обрана на певну посаду, не повністю справляється з виконанням усіх обов’язків. Тому ми маємо бути пильними і перевіряти час від часу, чи виконується обіцяне, нагадувати про важливі речі і виступати з ініціативою громадських проєктів. Не варто втрачати час для їх вирішення аж до наступних виборів.

Зазначається, що доречним буде пов’язати процес державних виборів з виборами президента чи лідера класу. Показати, як наш вибір впливатиме на діяльність класу протягом цілого року.

Цікаву добірку окремих вправ та заходів саме для молодшого шкільного віку пропонує методичний посібник з громадянської та парламентської просвіти «Мій Парламент: розумію і впливаю».

Велика добірка методичних ідей та конкретних планів з їх реалізації відповідно до навчального предмета та віку учнів є в Тулбоксі для вчителів від Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа».

Дітей середнього та старшого шкільного віку потрібно привчати до медіаграмотності та критичного мислення

Як говорити про вибори зі старшими дітьми

Щодо середнього та старшого шкільного віку - вкрай важливо розвивати медіаграмотність та критичне мислення, давати чіткі сценарії фактчекінгу.

Основне правило тут - жодного читання/лайкання/поширення новин (особливо політичних!) у соцмережах!

«Фабрики ботів» зараз — звичне явище, а підробити чийсь офіційний акаунт, запустити фейк чи джинсу (проплачені статті в медіа без маркування реклами) стає в рази простіше, якщо звичайний користувач просто «проглядає» новину або орієнтується на великі літери в заголовку.

Можна організувати окреме заняття, присвячене саме напрацюванню навички перевірки інформації.

Читайте такожЕлектронні заяви та старт кампанії у липні: МОН затвердило правила вступу до вишів у 2021 р.

До Міжнародного дня боротьби з бідністю - підсумки опитувань в Чернівецькій області

#вибори #розмови з дітьми #свідоме громадянство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...