• Головна
  • "Переможці" та "лузери" місцевих виборів в Україні: експерти аналізують результати
місцеві вибори
15:11, 1 листопада 2020 р.
Надійне джерело

"Переможці" та "лузери" місцевих виборів в Україні: експерти аналізують результати

місцеві вибори
"Переможці" та "лузери" місцевих виборів в Україні: експерти аналізують результати

Від місцевих виборів 2020 в Україні минув вже тиждень. Процес підрахунку голосів виборців та складання протоколів дільничними виборчими комісіями завершено. Тож експерти аналізують результати, пише 0372.ua.

Експерти вважають, що абсолютних переможців місцевих виборів складно назвати, - йдеться у матеріалі 24 каналу.

Нагадаємо, ми писали раніше, Чи має держслужбовець говорити українською: КСУ розгляне конституційнійність закону про мову

Як зазначається, у майбутньому сформовані ради будуть заповнені різними партіями. Тож визначити того, хто зазнав найбільшої поразки, значно легше. Експерти підсумовують – "Слузі народу" не вдалося повторити минулий успіх. Зокрема й через те, що місцеву владу сприймали як опозицію до центральної, від якої почали втомлюватися.

За рік-два після будь-яких виборів відбувається зниження рейтингу центральної влади або партії влади. У нас весь цей негатив бере на себе політична партія "Слуга народу", – зазначила голова правління мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Чому обирають чинну владу

Повідомляється, що багатьом чинним мерам вдалося зберегти своє крісло. Виборець надав перевагу тим, кого знають і хто показав результати своєї роботи.

"В міські голови, сільські, селищні, лідери громад ідуть максимально наближені до людей кандидати. Як і в позитивному, так і в негативному плані. Наприклад, щодо застосування адміністративних ресурсів", – розповів аналітик Олександр Клюжев.

Основні переможці

У матеріалі зазначається, що перемогли вже в першому турі чинні мери деяких міст-мільйонників. За попередніми даними Геннадій Кернес, який лікується за кордоном від коронавірусу і якого виборець не бачив під час усієї виборчої кампанії, набрав 60%.

Вдруге перемогу за мерське крісло в Києві здобув Віталій Кличко. Теж з результатом в понад 50%. Це можна пояснити тим, що українці хочуть стабільності. І під час цієї кампанії не вдалося створити сильного суперника.

Креатив на виборах

Ці вибори також відрізнилися креативом. В день голосування підкуповували масками і антикоронавірусними торбинками. Водночас їх не можна назвати брудними. За даними громадянської мережі Опора порушення склали 1%.

З головних тенденцій, які прийдуть після 25 жовтня – те що центральна влада послабиться. А збільшиться вага місцевого самоврядування.

Читайте також"Європейські стандарти для українців - чіткий алгоритм до дії": чернівецький політолог про ЄС, європейські цінності та вибір

У ЦВК озвучили результати виборів депутатів у близько сотні місцевих рад

#місцеві вибори #результати #експерти
Оголошення
live comments feed...