• Головна
  • "Російський" Крим у календарі: українське посольство направило ноту польському МЗС
Україна і Польща
09:02, 4 грудня 2020 р.
Надійне джерело

"Російський" Крим у календарі: українське посольство направило ноту польському МЗС

Україна і Польща
"Російський" Крим у календарі: українське посольство направило ноту польському МЗС
Посольство України в Польщі направило ноту МЗС РП з проханням посприяти у вирішенні ситуації, що склалася навколо напису "Російська Федерація" поряд з кримськими мечетями в календарі на 2021 р. Релігійного Об’єднання мусульман Польщі, пише 0372.ua
Нагадуємо, ми писали раніше, що Чернівецька районна рада збереться за тиждень
Як повідомив у коментарі кореспондентові Укрінформу посол України в Польщі Андрій Дещиця, українську сторону не влаштовує, що після видалення напису "Російська Федерація" в електронній версії календаря усе ж не з’явився запис про територіальну приналежність до України. Про це передає Укрінформ.
Як повідомив український дипломат, посольство України спочатку звернулося з листом до Релігійного Об’єднання мусульман Польщі з проханням про виправлення помилок, які було допущено при публікації цього календаря. З листом схожого змісту до цієї організації звернувся також член виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар від Польщі Недім Усейнов.
Як зазначив Дещиця, Об’єднання мусульман Польщі зробило заяву з вибаченням за помилку і внесло зміни в електронну версію календаря.
"Але ці зміни ми вважаємо не повністю коректними, вони не до кінця відображають позицію України, а також і Польщі, де ця організація офіційно зареєстрована", - підкреслив Дещиця.
Відтак українська дипустанова у Польщі надіслала другого листа Релігійному Об’єднанню мусульман Польщі. У ньому міститься прохання, щоб ця організація чітко вказала у календарі приналежність Криму до України і звернулася до інституцій, куди вже був розісланий календар, з повідомленням про те, що ці помилки виправлено, а позиція Об’єднання мусульман Польщі базується на визнанні Криму частиною території України.
"У зв’язку з тим, що відповіді немає, ми направили ноту до МЗС Польщі, виклавши свою позицію. Офіційна позиція Польщі є однозначною: Варшава визнає Крим територією України, не визнає і засуджує окупацію Криму", - зазначив Дещиця.
Він додав: з огляду на те, що Релігійне Об’єднання мусульман Польщі є організацією, яка фінансується польською державою, то МЗС РП висловило готовність долучитися до з'ясування цієї ситуації.
"В розмові польські дипломати підтвердили однозначну позицію про невизнання окупації й анексії Криму, підтримку територіальної цілісності України і готовність розібратися в ситуації, що виникла у зв’язку з публікацією календаря", - констатував Дещиця.
Станом на ранок, 4 грудня, інтернет-сторінку з календарем видалено з офіційного сайту Об’єднання мусульман Польщі.
#посольство України #МЗС Польщі #мусульмани Польщі #Крим #календар
Оголошення
live comments feed...