• Головна
  • Ворожіння на Андрія: як у святкову ніч дівчата долю передбачають – найпопулярніші способи
Різне
09:26, 12 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Ворожіння на Андрія: як у святкову ніч дівчата долю передбачають – найпопулярніші способи

Різне
Ворожіння на Андрія: як у святкову ніч дівчата долю передбачають – найпопулярніші способи

Здавна свято Андрія вважалося днем ворожіння. У народі вірять, що ніч на Андрія Первозванного сповнена магії. Тому цієї ночі дівчата намагаються зазирнути в своє майбутнє: дізнатися, чи вийдуть вони заміж, та хто буде судженим, пише 0372.ua.

Нагадуємо, раніше ми писали: Туристичний потенціал та привабливість Буковини оцінювали журналісти всеукраїнських видань

Що не можна робити перед ворожбою

У ніч на 13 грудня ворожать лише дівчата або жінки. Перед тим вони повинні дотримуються посту – їсти лише хліб і воду, а також молитися Андрію Первозванному про дарування хороших наречених. До та після ворожби потрібно мовчати, поки не настане ранок.

Існує багато різних способів ворожіння на свою долю. Одним із найбільш популярних серед дівчат є ворожба на наречених.

Найпопулярніші ворожіння на Андрія

Ворожіння на ім'я судженого

Після півночі дівчина має вийти на вулицю і, побачивши першого зустрічного чоловіка, запитати його ім'я – саме так зватимуть і її судженого.

Ворожіння на тінях

У ніч на Андрія в темній кімнаті палять на тарілці аркуші паперу і вгадують своє майбутнє за тінями на стіні: птах – до великих змін у житті; кішка – до романтичних стосунків; хрест – до хвороби і нещастя; гора – до самотності; ворота – до гостей; дерево – до багатства і благополуччя.

Ворожіння на папірцях

У ніч на 13 грудня дівчина повинна покласти під подушку мішечок з написаними на окремих аркушах паперу чоловічими іменами: потрібно вказати будь-які 11 імен на власний розсуд, а один папірець залишити порожній. Уранці дістати один аркушик – саме так зватимуть майбутнього чоловіка. Якщо ж дістався пустий папірець – ім'я судженого поки залишається таємницею.

Ворожіння з гребінцем

Перед сном слід покласти під подушку гребінець зі словами: "Суджений-ряджений, прийди і причеши мене". Вночі має наснитися незнайомець, який запропонує дівчині розчесати волосся – це й буде її майбутній коханий.

Ворожіння по коту

Якщо вдома є кіт, дівчина загадує бажання і кличе домашнього улюбленця. При цьому вона уважно дивиться, якою лапкою кішка ступить через поріг. Якщо правою – бажання здійсниться.

Ворожіння на варениках

Дівчата ліплять вареники або пиріжки з дріжджового тіста. Кожна робить свій вареник особливим, після чого їх усіх виставляють у ряд і кличуть найближчого домашнього улюбленця. Чий вареник або пиріжок він з'їсть – та дівчина першою вийде заміж.

Ворожіння з черевиком (чоботом)

Дівчина знімає свій чобіт і кидає його за ворота. Куди чобіт упаде носком, звідти буде суджений. Якщо ж носок буде повернутим до воріт, від яких його кинули, – у найближчий рік дівчина не вийде заміж.

Ворожіння на картах (королів)

Під подушку дівчина кладе чотирьох карткових королів і промовляє: "Хто мій суджений, хто мій ряджений – той наснись уві сні". Наречений сниться у вигляді одного з королів.

 Читайте також:  На Буковині завершують роботи з реконструкції ділянки дороги у Недобоївцях

#ворожіння #Андрія #дівчата #ніч
Оголошення
live comments feed...