• Головна
  • Україна закупить 1,9 мільйона доз китайської вакцини проти COVID-19
Закупка вакцини
21:43, 30 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Україна закупить 1,9 мільйона доз китайської вакцини проти COVID-19

Закупка вакцини
Україна закупить 1,9 мільйона доз китайської вакцини проти COVID-19

Постачання здійснюватиметься окремо від механізму COVAX, за яким безкоштовно має надійти 16 млн доз вакцини, пише 0372.ua з посиланням на Уніан.

Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання на територію України вакцини проти COVID-19 виробництва компанії Sinovac Biotech.

Як повідомила прес-служба Офісу президента, переговори з Sinovac МОЗ вело з вересня.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що контракт укладено саме з досвідченим виробником вакцин.

«Головне, що ми провели дуже активну багатомісячну переговорну роботу й отримали конкретний результат. У короткий термін почнемо масштабну державну програму вакцинації. Нам вкрай потрібно захистити найбільш «ризиковані» соціальні групи, і держава точно виконає це завдання», – сказав президент.

Вказується, що складність у проведенні перемовин була зумовлена гострою глобальною конкуренцією за справді якісні та безпечні вакцини.

«Всі без винятку цивілізовані держави світу намагаються домовитися про закупівлю такої вакцини в умовах, коли надійні виробники ще не можуть повністю задовольнити глобальну потребу», - зауважили в Офісі президента.

Також зазначається, що Україна використовуватиме вакцину Sinovac Biotech для захисту насамперед тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним.

Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною, яка випускається в шприці та зберігається при температурі від +2 до +8 градусів. Проведені клінічні випробування в різних країнах, за результатами проміжних даних, показали ефективність препарату до 97%. Так, ІІІ фазу клінічних випробувань було проведено в Індонезії (1600 пацієнтів, ефективність 97%) та Туреччині (1325 пацієнтів, ефективність 91%). Завершується III фаза клінічних випробувань у Бразилії, проміжні результати очікуються 7 січня.

Відповідно, на січень наступного року планується отримання дозволу на застосування препарату в Китаї та інших країнах, також вакцина буде подана на прекваліфікацію до ВООЗ у лютому 2021 року.

Читайте також: Грошей немає: депутати Чернівецької райради просять у Кабміна фінансування

Зелена вода: у Чернівцях в районі Калічанки виявили забруднений потічок

#вакцина від коронавірусу #коронавірус #вакцинація
Оголошення
live comments feed...