• Головна
  • Новини COVID: «жовтих» областей на мапі України все менше
19:30, 2 лютого 2022 р.

Новини COVID: «жовтих» областей на мапі України все менше

Новини COVID: «жовтих» областей на мапі України все менше

Найближчими днями до «червоної» зони можу перейти 9 областей

Після вихідних кількість хворих на КОВІД почала швидко зростати: за 31 січня виявлено 30768 інфікованих осіб, серед яких 337 медпрацівників та 4056 дітей. За добу сталось 192 летальних випадки. Серед регіонів головні антилідери:

  • Львівщина — 3411 випадків КОВІД;
  • Одещина — 2471 інфіковані особи;
  • Київ — 2363 хворих людини.

З 1 лютого в черговий раз змінився розподіл регіонів між зонами епіднебезпеки: про це повідомили Новини на Meta.ua. В «жовтій» зоні залишилось усього чотири області: Полтавська, Київська, Дніпропетровська, Кіровоградська. Натомість «помаранчева» територія розширилась до 18 областей, до цього рівня епіднебезпеки відноситься і столиця. Поки лише 2 області перебувають у «червоній» зоні. Проте в Центрі економіки охорони здоров'я повідомили, що цього тижня до найнебезпечнішої зони можуть потрапити ще 9 областей. Експерти зазначають, що попри зростання кількості хворих та відсотка госпіталізації, в Україні зменшилась летальність. Якщо на початку хвилі «Дельта» цей показник становив 2%, то зараз понизився до 0,5%.

Коли чекати на завершення пандемії

Міністр охорони здоров'я нещодавно зробив прогноз стосовно можливості завершення пандемії. Він розповів, що з обережним оптимізмом можна сподіватись на перемогу над КОВІД вже в 2022 році. У підтвердження своєї думки Віктор Ляшко назвав 3 сприятливі фактори: наявність вакцини, зменшення агресивності нових штамів, поява ліків прямої антивірусної дії. МОЗ вже придбало ліки «Ремдесівір» та «Тоцилізумаб», та підписало контракт на закупівлю препаратів «Паксловід» та «Молнупіравір».

Міністр також назвав умови, за яких можуть скасувати карантин: потрібно охопити щепленням якомога більший відсоток населення. Наразі, тільки 50% відсотків наших громадян мають одне щеплення, та близько 47% повністю імунізовані.

Тим часом як частина медиків сподівається на завершення пандемії, вчені Оксфордського університету стривожені появою нового різновиду штаму «Омікрон», який вже назвали «Стелс-Омікрон». Нова мутація має властивості обходити імунітет як отриманий внаслідок щеплення, так і надбаний після хвороби. Виявлений варіант може передаватись ще легше, ніж надзвичайно заразний «Омікрон». Даних про важкість перебігу хвороби, викликаної новим штамом ще немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини #COVID-19 #Мета
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...