• Головна
  • Як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану?
Доступні ліки
20:05, 16 червня 2022 р.
Надійне джерело

Як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану?

Доступні ліки
Як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану?

Через військову агресію рф та викликані війною стреси, погіршення побутових умов, багато українців стикаються із загостренням старих і появою нових хвороб, відчувають негативні наслідки впливу на психічне здоров’я тощо.

Для тих, хто потребує медикаментозного лікування, нагадуємо, що в Україні працює програма «Доступні ліки», завдяки якій пацієнти можуть отримувати їх безоплатно або з невеликою доплатою.

Про це повідомляє МОЗ, пише Сайт міста Чернівці 0372.ua.

До програми «Доступні ліки» входять лікарські засоби проти серцево-судинних хвороб, діабету І типу (інсулінозалежний) та ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, нецукрового діабету, а також препарати для профілактики інфарктів та інсультів.

Якщо пацієнту потрібні ліки проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу йому необхідно звернутися:

  • до свого лікаря, з яким укладено декларацію і є зв’язок;
  • до будь-якого іншого сімейного лікаря (якщо ви змушені були змінити місце проживання), терапевта чи педіатра, з яким декларації немає. Адже первинна допомога для ВПО надається у повному обсязі.

Лікар проведе огляд, діагностику, призначить необхідне лікування, зокрема й медикаментозне.

Якщо необхідні ліки через розлади психіки та поведінки – слід звертатися до психіатра, епілепсії – до психіатра або невролога.

Якщо пацієнтові потрібно прописати першу схему лікування інсуліном, то це робить лікар-ендокринолог. Зміни в схему вносить також він. А після затвердження схеми виписувати рецепти на інсуліни може й сімейний лікар.

Проти нецукрового діабету перший рецепт має виписати також лікар-ендокринолог, за повторним рецептом можна звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу.

Далі – лікар виписує власне рецепт на потрібні пацієнту ліки. Це може бути як електронний, так і паперовий рецепт.

З цим рецептом пацієнт може звернутися до аптеки, яка має договір з НСЗУ на відпуск ліків, і отримати безоплатні препарати.

 Знайти найближчу аптеку можна за телефоном 16-77 (контакт-центр НСЗУ).

Читайте також: Хакери зламали російські телеканали і показали правду про війну: відео

Унаслідок збройної агресії рф в Україні загинули 313 дітей

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#доступні ліки #воєнний стан
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...