• Головна
  • Скелі, хребти і печерний монастир - куди поїхати на Буковині у вихідні
16:19, 27 жовтня 2023 р.

Скелі, хребти і печерний монастир - куди поїхати на Буковині у вихідні

Скелі, хребти і печерний монастир - куди поїхати на Буковині у вихідні

Сайт 0372 продовжує рубрику “Куди поїхати у вихідні”. Цього разу - осіння добірка.

Погода ще не зіпсувалася повністю, тож у вихідні досі можна кудись вибратись за межі міста, аби провести час на природі, якомога далі від метушні та колотнечі. Тим паче, що зараз чи не найгарніше пора року - всі дерева яскраво-кольорові, і килим з опалого листя під ними - такий же сонячний.

Отже, перейдемо до добірки цікавих локацій у Чернівецькій області, які варті уваги.

Підпишіться на наш Viber

Кам’яна або Закамʼяніла Багачка в Усть-Путилі

Скелі, хребти і печерний монастир - куди поїхати на Буковині у вихідні, фото-1

Джерело фото

Скеля Кам’яна Багачка входить до 100 чудес природи України. Відшліфована вітрами й дощами кам'яна споруда, височіє над правим берегом річки Путили, серед Зовнішніх Карпат. ЇЇ висота - 30 м, а ширина при основі - 12 м, площею - 0.1 га.  Ця скеля - рідкісний випадок форми вивітрювання, утворилася вона внаслідок вітрової ерозії пісковиків палеогенового періоду (приблизно 45 млн років тому).

Вона розташована в мальовничому місці серед зелених схилів. Село Усть-Путила також є мальовничим місцем та має пам’ятку архітектури національного значення – дерев’яну церкву Святої Параскеви 1881 року.

Існує легенда про те, як зʼявилася Камʼяна багачка. На цьому місці, де гори впритул підпирають води Черемоша, було суцільне поле. Володіла землею і великим стадом худоби дуже багата жінка. Якось до її покоїв напросилася бідна вдовиця і, знемагаючи від голоду, попросила кусник хліба. Багачка хліба не дала, а вслід вдовиці жбурнула камінь. Бідолашна подумала, що то хліб, і поклала в торбинку. Відійшовши трохи від садиби, вона вийняла випрошене, а то виявився камінь. Удовиця помолилася Богу, заплакала і промовила: “Аби ти, багачко, все твоє багатство стали каменем”. І збулося прокляття - на рівному колись полі враз виросли гори, на передньому виступі яких в образі людини постала Кам'яна Багачка. 

Печерний монастир в Галиці

Скелі, хребти і печерний монастир - куди поїхати на Буковині у вихідні, фото-2

Галицький Свято-Миколаївський печерний чоловічий монастир або ще його називають монастир «Галиця» знаходиться на північно-східній околиці с. Галиця, у верхній частині стрімкого схилу правого берега Дністра, на висоті 120 м над рівнем Дністровського водосховища.

Обитель розташована у природних печерах, що утворилися в стіні прямовисної вапнякової скелі на схилі Галицького яру. У ХVІІІ столітті згадується як скит Галиця. Кілька разів руйнувався, відроджений останніми роками. Основний комплекс включає 20 висічених у скелі приміщень із прибудованими зовнішніми стінами, які нагадують казкові будиночки з красивими дерев'яними вікнами та дверима. Будівлі розташовані на східчастих терасах зі сходовими переходами та арками. У деякому видаленні знаходиться печера самітника.

Раніше в цих місцях жили древні слов'яни, тут було язичницьке капище. Як показали археологічні розкопки, перші культові споруди були зведені в цих місцях в 9 столітті до нашої ери. 

В урочищі Труфанова Криниця (0,5 км від монастиря) були поганські капища, що підтверджують знайдені язичницькі амулети. Коли тривала реконструкція монастиря, на його території працювала експедиція ЧНУ, яка досліджували околиці та саме урочище Галиця. Під час вивчення однієї із келій монастиря у кам'яній підлозі виявили яму, у якій були биті горщики чорноліської культури.

Протяті камені та Соколине Око поблизу села Розтоки

Протяті Камені - геологічна пам’ятка природи місцевого значення, група мальовничих скель. Розташовані в Покутсько-Буковинських Карпатах, на межі Путильського та Вижницького районів Чернівецької області, біля східної частини села Хорови. Скелі утворені з розчленованих потужних пластів пісковику. Деякі з них пронизані отворами та ходами, через що й виникла назва - Протяті Камені. 

Скелі, хребти і печерний монастир - куди поїхати на Буковині у вихідні, фото-3

Джерело фото

Найпопулярніша і найвища скеля з Протятих має назву - Соколине Око (максимальна відносна висота - 40 м). У ній в результаті ерозії утворилася кам’яна арка, що нагадує око. Біля підніжжя скелі з північного боку міститься невелика трикамерна печера, до якої можна потрапити через два входи-отвори. Два інші отвори, значно вужчі за перші, проходять крізь скелю і завершуються з її східного боку. На вершині скелі утворений природний резервуар, діаметром і завглибшки близько 70 см. Неподалік від Соколиного Ока серед букового лісу розташовані ще кілька мальовничих скельних масивів.

Скелі, хребти і печерний монастир - куди поїхати на Буковині у вихідні, фото-4

Джерело фото

Найлегший спосіб добратися до каменів - це доїхати до хутора Хорови села Підзахаричі автобусом в напрямку Путили. Потім повернути ліворуч і широкою щебеневою дорогою підійматися 30-40 хвилин на перевал. Скелі лежать за годину ходьби від перевалу Німчич, на невисокому гірському хребті. На перевалі розташований потужний туристичний комплекс з рестораном, готелем та гірськолижним підйомником. Там ви можете перепочити та смачно поїсти і уточнити ваш маршрут. Від ресторану на перевалі Німчич треба підійматися вгору по нещодавно зробленій власниками ресторану якісній дорозі зробленій з бетонних плит. Піднявшись на невеликий хребет над перевалом, дорога йде прямо. Через кількасот метрів починається буковий ліс, пройшовши крізь який у південному напрямку, незабаром будуть скелі.

Шишкові горби

Скелі, хребти і печерний монастир - куди поїхати на Буковині у вихідні, фото-5

Джерело фото

На березі Дністра височіють горби конусної форми із мальовничими скельними утвореннями - це урочище Говди або Шишкові горби.  Розташовані за сто кілометрів від Чернівців у Хотинському напрямку в селі Нагоряни. На одній із його околиць і розкинулися ці так звані Шишкові горби.

Це вапнякові скелі Товтрового пасма на березі повноводного Дністра височіють як горби конусної форми заввишки 15-20 метрів із мальовничими скельними утвореннями. Три скелі називають - Дід, Баба і Онучка, які мають специфічні форми. Пов’язана з ними легенда про нещасливу історію кохання вродливої дівчини з Нагорян та бідного сільського хлопця. Згідно з переказами, до дівчини сватався господар Нагорян і щоб позбутися суперника, відрядив коханого дівчини сплавляти ліс по Дністру, де він і загинув. Дівчина ж після цього кинулася зі скелі у річку.

Якщо будете у Нагорянах, варто відвідати єдиний в області музей килимарства.

На дорогу витратите понад три години в один бік. Дістатися можна також автобусами, які їдуть в напрямку міст Новодністровськ, Могилів-Подільський. Але вони не заїжджають у села, а зупиняються на трасі. Щоб дібратися до самого села Нагоряни, необхідно зупиняти попутки.

Читайте також інші матеріали за цією темою:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівецька область #новини Буковини #туризм #подорожі #відпочинок #природа #памʼятки природи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...